Amazondan Alışveriş Nasıl Yapılır?

Amazondan Alışveriş Nasıl Yapılır? Evde kalınan bu günlerde şüphesiz internetten alışveriş önemli ölçüde arttı. Gerek kıyafet gerek market, teknoloji gibi bütün ihtiyaçlarımızı artık internetten karşılıyoruz. Peki, internet devi olan Amazondan nasıl alışveriş yapılır.

Amazondan Alışveriş Nasıl Yapılır?

Amazondan Alışveriş Nasıl Yapılır?

Amazondan Alışveriş Nasıl Yapılır?

 Amazon Nedir?

1994 yılında Amerika’da Jeff Bezos tarafından bir e-ticaret sitesi olarak kurulmuştur. İlk kurulduğunda sadece kitap satma amacıyla kurulan Amazon, şuan da Dünya’nın neredeyse her yerine istediğiniz her ürünü teslim etmektedir. Kısa sürede Dünya’nın en büyük e-ticaret sitelerinden birisi haline gelen Amazon aynı zamanda kurucu Jeff Bezos’u da Dünya’nın en zengin insanı konumuna getirmiştir.

Amazondan alışveriş yapabilmemiz için ilk öncelikle https://www.amazon.com.tr/ adresine gidiyoruz. Sağ üstte bulunana kayıt ol butonuna bastıktan sonra gerekli bilgileri giriyoruz. Gerekli bilgileri girdikten sonra telefon ya da eposta adresinize bir onay kodu gelmesi gerekmektedir. Üyeliği onayladıktan sonra artık Amazondan alışveriş yapılabilir. Mağazası oldukça geniş olan Amazondan sadece Türkiye odaklı değil, yurtdışından da alışveriş yapabilmek mümkün. İlk öncelikle hangi ülkeden getirtmek istediğimize karar verip istediğimiz ürünü sepetimize ekliyoruz. Sepetimize ekledikten sonra sağ üst tarafta bulunan sepet işaretine tıkladıktan sonra sepete git seçeneğine tıklıyoruz. Sepeti onayla dedikten sonra, siparişimizin eksiksiz olarak bize gelmesi için bir takım bilgiler girmemiz gerekiyor. İstenilen bilgiler;

Kart Bilgileri,

Adres Bilgileri,

Telefon Numarası.

Bu bilgileri eksiksiz olarak girdikten sonra siparişimizi onaylıyoruz. Belirli bir ücret üstünde ürün harcaması yaptığınız zaman kargo ücreti istenmemektedir ancak seçilen baraj miktarının altında bir ürün sepetimize eklediğimiz aman kargo ücreti ödemekteyiz. Bunun için Amazonun bir “Prime” desteği var.

 Prime Nedir?

Amazonun kendisinin çıkardığı, kampanya denilebilecek olan prime hizmeti aylık sadece 8 liraya size hizmetler sunuyor. Kendi bünyesinde ücretsiz kargo, dizi/film izleme platformu ve prime üyelerine özel indirimler sunmakta. Amazonun yaptığı jestlerden birisi ise prime hizmetinin Türkiye’de de kullanılması için 8 liralık bir ücrete düşürmesidir. Twitch platformu Amazonun olduğu için prime hizmeti aldığınız zaman istediğiniz influncerı aylık 8 liraya desteklemiş olursunuz. Bunların yanında Prime Gaming hizmeti de oyun severler için tartışmasız çok güzel bir fırsat.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın