App Store’dan Nasıl Para İadesi Alınır?

App Store’dan Nasıl Para İadesi Alınır? App Store’den bazı uygulamaların indirilmesi için kredi kartından çekim yapılması gerekmektedir. İhtiyaç olması durumunda App Store’dan nasıl para iadesi alınır?

App Store’dan Nasıl Para İadesi Alınır?

Yanlışlıkla indirilen, indirilen uygulamanın istenilen beklentileri karşılamaması ya da çocuklarınızın ücretli birçok oyun veya uygulama indirmesi gibi durumlarda para iadesi alınması ihtiyacı doğabilir. Büyük firmalar için prestij her şeyden daha önemli olacağından genel olarak doğru yöntemler kullanılarak istenecek para iadeleri karşılanabilecektir. Bunun için gereken şartların oluşması ve iade talebinin usulüne uygun olarak yapılması gerekmektedir.

Para İadesi Adımları

Geçtiğimiz yıllarda Apple’nin hatalı indirmeler sonucunda para iadesi yapılası özelliğini devreye alması ile birlikte para iadesinin nasıl talep edilmesi gerektiği büyük bir soru işareti olmuştur. Gelin birlikte App Store’den para iadesi alma adımlarına bakalım:

Cihazınızdan App Store’yi açın.
Gelen ekranda bulunan Apple sorun bildir sayfasına girin.
Apple Store’den satın aldığınız ve itiraz edeceğiniz kimliğinizle giriş yapmanız gerekmektedir.
Girdiğiniz bilgilerin ardından gelen ekranda son 60 gün içerisinde satın almış olduğunuz oyun, uygulama, film ya da müziklerin listesi karşınıza çıkacaktır.
Para iadesi almak istediğiniz içeriğin bölümünde yer alan sorun bildire dokunun.
Gelen ekrandaki sorun seç kısmındaki uygun olan seçeneği işaretleyin.
Bu seçimden sonra sizden sorunla ilgili bir açıklama istenecektir. Göndereceğiniz açıklama kısmına İngilizce yazmanız gerekmektedir.Türkçe yazılan açıklamalar dikkate alınmayacak ve para iadesini maalesef alamayacaksınız.

Bütün bu işlemlerin tamamlanması ile birlikte yapılan incelemeler sonucunda alış veriş yapmış olduğunuz kredi kartına 10 gün içerisinde para iadesi yapılacaktır. Ancak bu işlemlerin tamamlanmasından sonra ilgili uygulamayı tekrar yükleyemeyecek ya da güncellemelerini yapamayacaksınız. Apple para iadesi almak bu adımları izleyerek çok kolay olacaktır.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın