Apple Çizikleri Nasıl Giderilir?

Apple Çizikleri Nasıl Giderilir? Apple telefonlarımızın ekranları koruyucu jelatinlerle çizilme konusunda korunmaya çalışılmakta. Ancak koruyucu jelatin kullanmayı bazı Apple kullanıcıları tercih etmemekte. Sizlere bu makalede Apple çerçeve çiziklerinin nasıl giderilebileceği konusunda yardımcı olunmaya çalışılacaktır.

Apple Çizikleri Nasıl Giderilir?

Apple Çizikleri Nasıl Giderilir?

Apple Çizikleri Nasıl Giderilir?

Ekran çiziklerinden kurtulmanın yolu araştırmalara göre maalesef ki yalnızca garanti üzerinden verilen ekran değişimi ya da yan sanayi takılan yeni ekranlarla mümkündür. Çerçeve çiziklerinden ise Apple iPhone X modelinde kurtulmanın yolu vardır. Ancak bu yöntem de sadece bu modelin “Gümüş” renginde çiziklerden kurtulmanın bir yoludur.

 Cep Telefonlarının Bizim İçin Önemi

Teknoloji çağının getirdikleriyle birlikte sürekli gelişen ve değişen bir sektör haline gelmiş Cep Telefonu sektörünün, fazlaca para dökülmüş, kimi zaman uğruna krediler çekilmiş olması onu gözümüzde “hiç eskimeyecek” halde hep kalması isteğiyle bürümüştür.

 Apple İphone X Gümüş Rengi Modelde Çerçeve Çizikleri

Apple diğer markalara göre olan fiyat pahalılığı ve bu pazardaki önde gelen savaşçılığıyla herkesin bilmekte olduğu bir marka halindedir. Bu, kusursuz olduğu anlamına gelmez pek tabii. Gümüş rengi muhteşem göz alıcı çerçevesiyle hayatımıza giren iPhone X Gümüş, kullanımda metal parlatıcı ve mikrofiber bezi ki zorluklarıyla da geldi. En çok dikkat çeken sorun ise çerçevedeki çizikler idi.

 Çiziklerden Nasıl Kurtulabiliriz?

Paslanmaz çelik çerçeveyi parlatmak ve çiziklerden kurtulmak için sadece iki şeye ihtiyaç duyuluyor. Metal parlatıcı ve mikrofiber temizlik bezi. Bu bezin üzerine biraz metal parlatıcı alıp, telefonun çerçevesini silmeye başlıyorsunuz. Birkaç dakika içinde çiziklerin yavaş yavaş kaybolmaya başladığını görürsünüz. Tabii bu yöntem sadece paslanmaz çelikten yapılmış olan çerçevede geçerli oluyor.

 Bu Yöntem Hangi Şartlarda İşe Yaramaz?

Telefonun ön veya arka yüzeyindeki cam gövdede bu yöntem maalesef işe yaramıyor. Veya aynı modelin farklı renklerinde de maalesef işe yaramıyor aksine ZARAR VEREBİLİYOR.

 Sildikten Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gümüş renkli iPhone X‘in dörtkenarını da bu şekilde sildikten sonra tuşların arasına giren parlatıcıyı su yardımıyla temizliyorsunuz. Telefonun su geçirmez olması bu noktada oldukça işe yarıyor. Kuruluma işleminden sonra telefonun çerçeveleri ilk günkü parlaklığına kavuşmuş oluyor.

 Bu Pratik İşlemi Neden Uygulayayım?

Sadece kendi kullanımınızda değil, kendi kullanımınız süresince oluşan, oluşmuş olmasına rağmen sizi rahatsız etmeyen bu çizikler telefon satacağınız zaman alıcı tarafından “sıfır ayarında” istenen özelliği karşılamış oluyor.

 Sadece İphone X Modelinde Mi Uygulanıyor?

iPhone’un X modelinden sonra ürettiği tüm “paslanmaz çelik” çerçeveli Gümüş rengi modellerinde kullanılabilir. Ancak bu çiziklerin hiç oluşmamasını isteyenlere en çok verilen öneri, telefon kılıfı kullanımıdır. Bazı kullanıcılar telefon kılıfı veya koruyucu ekran gibi faydaları gerçek telefon gövdesini kullanmasını engellediğini düşündükleri için tercih etmeseler de bu korumalar size kullanım süreniz boyunca telefonunuzun makyajını koruyarak kullanabilme avantajı sağlamaktadır. Ekran çiziklerine ise makale başında değindiğimiz üzere maalesef ki ekran değişimi dışında bir çözüm bulunmamaktadır.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın