Apple Pay Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

Apple Pay Türkiye’de Nasıl Kullanılır? Birçok ülkede kullanılan Apple Pay ödeme yöntemi henüz ülkemizde kullanıma açılmamıştır. Ama farklı yöntemlerle Apple Pay Türkiye’de nasıl kullanılır? Gelin birlikte bakalım.

Apple Pay Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

Apple Pay Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

Apple’nin iOS 8.1 güncellemesinden sonra devreye sokmuş olduğu Apple Pay ödeme sistemi özellikle iPhone 6 ve üzeri modellerde uygulanabilmesi imkanı sağlanmaktadır. Ancak ülkemizde bu yöntem ile ödeme yapılmasının henüz gerekli altyapısı hazırlanmamıştır. Kullanılan farklı yöntemlerle birlikte bu ödeme şeklinin kullanılabilmesine de imkan sağlanmaktadır.

Apple Pay Ne İşe Yarar?

Son dönemlerde kredi kartlarının temassız ödeme sistemlerine benzer bir şekilde kullanılan Apple Pay, NFC sayesinde cep telefonunuz ile pos cihazı arasında kablosuz bağlantı kurarak herhangi bir kart kullanmadan ödeme yapılabilmesine imkan sağlanmaktadır. Apple Pay içerisinde tanımlı kartınızdan bu şekilde ödeme yapılabilmesi sağlanabilmektedir. Kartınızdan yapılacak olan bu ödemenin yapılabilmesi için parmak izinizin okunması gerekmektedir. Apple Pay’a kredi kartı eklemek için öncelikle bankanız ile Apple’nin anlaşması olması gerekmektedir. Bununla birlikte kartınızın tanımlanması işlemi yapılabilecektir.

Türkiye’de Apple Pay Kullanımı

Öncelikle bu sistemin kullanılabilmesi için VPN uygulaması kullanmanız gerekmektedir. Kullandığınız VPN ile İngiltere’ye bağlanmalısınız. Daha sonra İngiltere’ye bağlanan telefonunuzla Apple Pay hesabı açmanız gerekmektedir. Hesabınızı açtıktan sonra bu hesaba kredi kartınızı tanımlayabileceksiniz. Bu şekilde hesap açma işleminiz de tamamlanmış olacaktır. Bundan sonra yeni bir App Store hesabı açmanız gerekecek. Ancak açtığınız bu hesapta ülkenizi İngiltere olarak seçmeyi unutmayın. Aksi takdirde iki ülke eşleşmeyeceğinden hesap açma işleminizi tamamlanmamış olacaktır.

Bu şekilde yöntem uygulayarak sizde Apple Pay’ı kolaylıkla kullanabileceksiniz. Ancak bu ödeme sisteminin kullanılabilmesi için şimdilik üst sınır 50 TL. Apple Pay Türkiye’de kullanmak bu şekilde mümkün hale gelebilecektir. Ancak dikkat edilmesi gerekmektedir.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın