Apple Watch Ekran Görüntüsü Alma

Apple’ın giyilebilir teknoloji ürünü Apple Watch’ta ekran görüntüsü almak nasıl yapılır. İşte Apple Watch’ta ekran görüntüsü almak.

Akıllı telefon ve tabletlerde ekran görüntüsü almak pek çok kullanıcının yaptığı bir şey. Anlık mesajlaşma uygulamalarında ve sosyal medya hesaplarımızda paylaştığımız ekran görüntüleri bizler için vazgeçilmez bir özellik. Peki Apple’ın giyilebilir teknoloji ürünü Apple Watch’ta ekran görüntüsü nasıl alınır. İşte Apple Watch’ta ekran görüntüsü alma adımları.

Apple’ın geçtiğimiz ay tanıttığı yeni akıllı saati Apple Watch Series 4 ile birlikte Apple Watch’un ekranı büyümüştü. Kullanıcılar için daha kullanışlı bir cihaz haline gelen Apple Watch Series 4’te nasıl ekran görüntüsü alınır.

Apple Watch’ta ekran görüntüsü almak için ekran görüntüsü özelliğini “kullanabilir” hale getirmeniz gerekiyor. Ekran görüntüsü özelliğini aktif hale getirmek için ilk olarak iPhone’unuz ya da iPad’inizden “Watch” uygulamasına dokunup ayarlar kısmından Genel – Ekran Görüntüsünü Etkinleştir adımlarını takip ederek watchOS Ekran Görüntü Özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Özelliği aktif hale getirdikten sonra artık Apple Watch saatiniz üzerinden ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Apple Watch Ekran Görüntüsü Alma

Apple Watch Ekran Görüntüsü Alma

Apple Watch’unuzda ekran görüntüsü almak için Apple Watch’unuzda bulunan Digital Crown ve onun hemen altında bulunan yan düğmeye aynı anda basmanız gerekiyor. Apple Watch’unuzda kaydettiğiniz ekran görüntüsünü ne yazık ki Apple Watch’unuz üzerinden yönetemiyorsunuz.

iPhone’unuz ya da iPad’inizde yer alan Fotoğraflar uygulamasına kaydedilen ekran görüntüsünü görüntülemek ve Apple Watch ekran görüntünüzü düzenlemek için iPhone’a ya da iPad’e ihtiyacınız var.

Apple Watch’unuzda kaydettiğiniz ekran görüntüsünde günlük hedefinize ne kadar yaklaştığınızı, günlük hedeflerinizi, kalp ritminizi, önemli bildirimleri ya da benzeri bilgileri kaydedebileceksiniz. Apple Watch ekran görüntülerinizi düzenleyip arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın