Çalınan Instagram’ı Geri Alma

Instagram hesabınızı korumak için pek çok önlem ve yol bulunuyor. Eğer ki Instagram hesabınızı koruyamadıysanız hesabınız çalındıysa çalınan Instagram’ı geri almak için de bir çözüm bulunuyor. İşte çalınan Instagram’ı geri alma.

Çalınan Instagram Hesabını Geri Alma

Çalınan Instagram’ı Geri Alma

Çalınan Instagram’ı Geri Alma

Her geçen gün daha da büyüyen özellikle gençler tarafından tercih edilen Instagram hayatımızda önemli bir yer ediniyor. Popüler fotoğraf ve kısa video paylaşma platformu olan Instagram hesabınızı korumanız için Instagram’ın resmi uygulamasını indirip hesap güvenlik sekmesindeki adımları izleyebilirsiniz. Ancak tüm bunlara rağmen Instagram hesabınız çalındıysa Instagram hesabınızı geri almak için de bir çözüm bulunuyor. Eğer ki Instagram hesabınız hacklendiyse ya da çalınıp mail adresiniz değiştiyse Instagram tarafından size otomatik olarak bir mail gönderiliyor.

Mail kutunuza girip “bu işlemi geri al” diyerek Instagram hesabınızı yeniden güvende tutabilirsiniz. Eğer ki mail kutunuza böyle bir mail gelmediyse, Instagram hesabınızın mail adresi ve şifresi değiştirildiyse izlemeniz gereken adımdan farklılaşıyor. Çalınan Instagram’ı geri alma adımları ise şöyle.

iOS ve Android İçin Çalınan Instagram’ı Geri Alma Adımları

Çalınan Instagram hesabını geri almak için izlemeniz gereken adımlar biraz zorlayıcı olabilir. Yapmanız gereken ilk şey çalınan Instagram hesabınızı Instagram’a bildirmek.

iOS işletim sistemini kullanan bir cihaza sahipseniz yapmanız gereken, Instagram uygulamasına girerek “Şifremi Unuttum” adımına tıkladıktan sonra “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?” seçeneğine tıklamak. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra hesabınıza erişmek için şifre sıfırlama linki talebinde bulunabilir ve izlemeniz gereken diğer adımlara ulaşabilirsiniz. Bu adımları izlerken verdiğiniz yeni mail adresinin sadece sizin kontrolünüzde olan güvenli bir mail adresi olmasına dikkat ediniz.

Android işletim sistemini kullanan bir cihaza sahipseniz resmi Instagram uygulamasına sahip olduğunuzdan emin olun. Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz resmi Instagram uygulamasını kullanarak hesabınıza giriş yapmaya çalışın. Giriş kısmının yanında yer alan “Yardım Al” seçeneğine tıklayın. Açılan pencereden e-posta adresiniz ya da telefonunuzu girebilirsiniz. Hesabınız bulunduktan sonra 3 farklı adımla hesabınızın güvenliğini yeniden sağlayabilirsiniz. E-postanız değiştirildi için e-posta gönder seçeneği Instagram hesabınızı geri almak için işe yaramayacaktır. Intagram hesabınıza telefon numaranızı kaydettiyseniz SMS talep edebilir ve Instagram hesabınızı kurtarabilirsiniz. Son olarak Facebook hesabınız ile Instagram hesabınız eşleştirdiyseniz, çalınan Instagram hesabınız Facebook hesabınız ile geri alabilirsiniz. Tüm bu yolları izleyerek hesabınızı geri alamadıysanız “ Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?” seçeneğine tıklayın.

Eğer ki hesabınız dondurulduysa ve izlediğiniz adımlar işe yaramıyorsa hesabınızı geri almak için burada bulunan formu doldurmanız gerekiyor.

Hesabın Size Ait Olduğunu Kanıtlama

Instagram hesabınızın site ait olduğunu kanıtlamak için doldurduğunuz formun ardından Instagram’dan gelecek olan e-postayı beklemeniz gerekiyor. Gelen mailde Instagram sizden kimliğinizi doğrulamanızı istiyor. Bunun için Instagram’ın size gönderdiği kodu el yazınızla bir kağıda yazıp elinizde tutarak fotoğraf çekmeniz gerekiyor. Son olarak Instgram hesabınıza eriştiğiniz cihazın marka ve modelini belirtmeniz gerekiyor. Verdiğiniz bilgiler dahilinde Instagram hesabınızı inceleyerek hesabın size ait olup olmadığını kontrol ediyor. Eğer ki verdiğiniz bilgiler doğruysa Instagram hesabınızı tekrardan kontrol altına almanız için takip etmeniz gereken adımlar için e-postanıza bakmanız gerekiyor. Bu sayede çalınan Instagram hesabınızı geri alabilirsiniz.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın