Çocuğunuz Telefonda Neler Yapıyor, Telefonunu Nasıl Takip Ederim

Her birey çocuğunun güvenliği için internet üzerinden gelecek tehlikeler karşısında endişe duymaktadır. Sizlerde çocuğunuzun akıllı telefon kullanımını denetlemek ve akıllı telefonlarında gerçekleştirdikleri tüm aktiviteleri fark etmeden uzaktan izleme imkanının olup olmadığını merak ediyorsunuz.

Elbette çocuğunuzun akıllı telefonlarında gerçekleştirdikleri tüm aktivitelere onların farkına varmadan takip etmenin bir yolu mevcut. 2018 yılında çıkan Hoverwatch isimli bir uygulama ile gizli bir şekilde akıllı telefonların tüm aktivitelerini raporlayabilirsiniz.

Çocuğunuz Telefonda Neler Yapıyor, Telefonunu Nasıl Takip Ederim

Hoverwatch nedir ?

Hoverwatch, dünya çapında milyonlarca bebeğin tarafından aktif olarak kullanılan akıllı telefon ve bilgisayar izleme yazılımıdır. Hoverwatch uygulaması ile takip etmek istediğiniz cihazın GPS konumu ile lokasyonu, SMS mesajlarını çağrılarını, kişilerini, takvim ayrıntılarını, sosyal medya uygulamalarını (WhatsApp, Facebook, Instagram, Snapchat gibi) ve internet üzerindeki tüm etkinlikleri takip eder ve kaydeder.

Hoverwatch’in Dikkat Çeken Özellikleri Nelerdir ?

1-Sosyal medya etkinlik takibi

Bu uygulama ile WhatsApp Facebook Instagram ya da başka bir sosyal ağ platformu üzerinde gerçekleştirilen tüm hareketlerin ve her sohbet günlüğünün ayrıntıları kaydedilmektedir. Uygulama sayesinde tüm sevdiklerinizi yakından takip ederek, kimlerle sohbet ettiklerini, sohbet raporları aracılığı ile konuştuklarını tam olarak öğrenebilirsiniz.

Hoverwatch, her sohbetin ekran görüntüsünü kaydederek kontrol panelinize kaydetmektedir.

2-Metin, Anlık İleti ve Arama takibi

Çocuklarınız, özellikle de gençler tüm etkinliklerinin izlenmekte olduğunu öğrenirse SMS mesajlarından vazgeçme olasılığı yüksektir. Dolayısıyla farklı platformlardan gizli bir şekilde iletişim kurmaya devam edebilir. Hoverwatch ile çevrimdışı modda olsa bile ileti geçmişi kaydedilmektedir.

Uygulamanın içerisinde bulunan Metin mesaj izleyicisiyle gelen giden tüm mesajlar bir zaman damgası ile kaydedilmektedir ve ayrıca Facebook ve viber gibi anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde konuşmalarda bu uygulama sayesinde kaydedilmektedir. Bu kayıt alma işlemi yalnızca sms mesajlarından ibaret değildir. Herhangi bir fotoğraf resim ses kaydı gibi medyaları da görüntüleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Tüm arama geçmişi de sesli bir şekilde panelinize kaydedilir ve istediğiniz zaman onları dinleyebilirsiniz.

3-İnternet Geçmişinin Takibi

Çocuklarınızın internet üzerinde yapmış olduğu tüm aramalardan endişemi ediyorsunuz. Uygulama sizler için yardımcı olacaktır.

İnternet geçmişi izleyicisi uygulaması ile çocuklarını ziyaret ettiği her sitenin adresi ve ziyaretlerinin tamamını görebilirsiniz.

4-Takvim ve Yapılacaklar Listesi Takibi

Harika bir ebeveyn kontrolü uygulaması sadece çevrimiçi etkinlikleri izlememeli, aynı zamanda çocuklarınızın yapmayı planladığını etkinliklerden de sizi haberdar etmelidir. Çocuklarınızın neler yaptığını veya nereye gitmeyi planladığını bilmek istiyorsanız, Hoverwatch’un takvim izleme özelliği çok yardımcı olabilir.

Çocuklarınızın cep telefonunda planlamış olduğu tüm not ve yapılacaklar listesi Hoverwatch kontrol panelinizde de görebilirsiniz.

SMS Mesajları, aramalar ve sosyal medya platformlarında gerçekleştirilen etkinlikler ile birlikte, bu uygulama çocuklarınızın sizden habersiz ne yapmış olabileceği konusunda derinlemesine bilgi vermektedir.

5-Konum Takibi

Bu yazılım, çocuklarınızın telefonunun bulunduğu konumu hakkında kesin bilgi almanızı sağlar.

Tabiki bu özelliğin doğru olarak çalışabilmesi için GPS ve Kablosuz İnternet, Mobil internet özelliğin açık olması gerekmektedir.

6-Gizlilik Modu

Mükemmel bir gizli izleme ve takip uygulaması, size vadettiği tüm özellikleri yerine girmeli ve tespit edilmeden mümkün olduğunca sizlere detaylıca bilgi aktarmalıdır. Neyse ki, Hoverwatch gizlilik modu sayesinde fark edilmeden çalışabilir. Simgeyi gizledikten sonra, çocuklarınızın telefonunda gizlenmiş olarak kalır ve yüklenen uygulamalar listesinde bile görülememektedir.

 

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın