En İyi Resim Düzenleme Programları Nelerdir?

En İyi Resim Düzenleme Programları Nelerdir? Günümüzde telefon ve fotoğraf makineleriyle fotoğraf çekmek oldukça popüler hale geldi. Herkes gittiği yerlerin, yaptığı aktivitelerin, yediği yemeklerin fotoğraflarını çekiyor. Herkesin telefon ve fotoğraf makinelerinde yüzlerce fotoğraf bulunuyor. Fotoğraflarınızı daha kaliteli bir hale getirmek ister misiniz?

En İyi Resim Düzenleme Programları Nelerdir?

En İyi Resim Düzenleme Programları Nelerdir?

En İyi Resim Düzenleme Programları Nelerdir?

En iyi resim düzenleme programları sayesinde fotoğrafınızı kırpabilir, filtreleyebilir ve yeniden boyutlandırabilirsiniz. Fotoğraflarınızı bastırmak istiyorsanız yüksek çözünürlüğe çıkarmak ve kusursuz bir görünüm kazandırmak oldukça önemlidir. Gelişmiş resim programları sayesinde tüm resimlerinizi düzenleme imkanına sahip olabilirsiniz. En iyi resim düzenleme programları şunlardır:

GIMP

En iyi resim düzenleme programları kategorisinde ilk sıraya sahip olan GIMP özgürce fotoğraf düzenleme imkanı sunmaktadır. İçerisindeki fotoğraf düzenleme araç kiti ve ara yüzü kolay bir şekilde kullanım imkanı sunmaktadır. Özel fırçalar oluşturabileceğiniz programda izole edilmiş alanlarda seçim araçlarını kullanarak çeşitli değişiklikler yapabilirsiniz. GIMP birçok eklentiye sahiptir. Birçok eklenti önceden kurulmuş olup program indirmek isteyenler için daha fazlası da kolayca indirilebilmektedir.

Paint.NET

Kullanımı kolay, ücretsiz ve hızlı resim düzenleme programlarından biri olan Paint.Net 3D, filtre ve eklenti yönünden zengin içeriklere sahiptir.

Photo Pos Pro

Yeni yeni öğrenilmeye başlanılan Photo Pos Pro uygulaması kaliteli ve ücretsiz fotoğraf editörü olarak kullanıcılar tarafından çok tercih edilmektedir. İçeriğinde gelişmiş görüntü geliştirici araçlar bulunmaktadır. Filtrelere tek tuşla ulaşmak mümkündür. İstenmeyen lekeler fotoğrafların temel sorunlarıdır. İstenmeyen lekeleri silebilmeniz için fotoğraf düzenleme programında bir klon fırçası yer almaktadır.

Photoscape

Hem basit hem de ücretsiz fotoğraf düzenleyici programlarından biri olan Photocape kullanış açısından birçok özelliğe sahiptir. Fotoğrafları bölme veya birleştirme, animasyonlu GIG oluşturma ve dönüşüm gibi pek çok uygulamayı içerisinde barındıran resim düzenleme programı Photoscape grafik veya nota kağıdı yazdırma özelliğine de sahiptir. Filtrelerinin hepsi işlevsellik açısından oldukça gelişmiştir. Geniş çaplı filtreler sayesinde fotoğraflarınızı rahatlıkla filtreleyebilir veya keskinleştirebilirsiniz.

Pixlr

Pixlr hem kolay uygulanabilen hem de çok sayıda efekt ve filtre içeren bir uygulamadır. Birçok efekt, stil ve kenarlığın yer aldığı fotoğraf düzenleme programı dünyada çok tanınan yazılım şirketlerinden Autodesk’e ait bir programdır. Teknik bilgi aramaksızın Pixlr uygulaması ile fotoğraflarınızı kolayca düzenleyebilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlarda da Pixlr fotoğraf düzenleme programı ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Fotor

Fotor fotoğraf geliştirmeye yarayan fotoğraf düzenleme aracının çok ötesinde bir uygulamadır. Yapmak istediğiniz şeyi seçmeniz Fotor uygulaması için yeterlidir. Son derece basit bir uygulama olan Fotor yüksek kaliteye sahip filtreleri nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Toplu işlem aracına sahip olan Fotor uygulamasında eğrileri manuel olarak düzenleme imkanına sahipsiniz.

Picasa

Sorunsuz bir şekilde çalışan Picasa resim düzenleme uygulamasına ücretsiz sahip olabilirsiniz. Özgür bir yazılım ara yüzü kullanma imkanı sunan Picasa telefonunuzdaki fotoğrafları bilgisayara atıp düzenlemenize imkan sunmaktadır. Picasa fotoğraf düzenleme uygulaması Google’a ait olup Youtube, Google ve Blogger gibi sosyal ağlarda paylaşım yapma imkanı sunmaktadır. Picasa’nın sizlere sunmuş olduğu imkanlardan faydalanmak için mutlaka Google+ hesabınızın bulunması ve oturum açılması gerekmektedir.

Paintshop Pro

Paintshop Pro birçok resim düzenleme işlemine izin vermektedir. Photoshop kalitesiyle uyuşmayan Paintshop Pro birçok ara yüzünün olmamasına rağmen etkin olarak kullanılmaktadır. Güçlü ve uygun fiyatlı olan Paintshop Pro uygulaması Adobe ekine bağlı olmayanlar için son derece ideal bir tercihtir. Corel’in fotoğraf programlarından biri olarak karşımıza çıkan Paintshop Pro uygulamasında tipografi, yüz sıvılaştırılması, 3D modelleme ve kamera sarsıntısını azaltma gibi özellikler bulunmasa da son derece kullanışlı bir program niteliği taşımaktadır.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın