Evkurdan Taksitli Alışveriş Nasıl Yapılır?

Evkurdan Taksitli Alışveriş Nasıl Yapılır? Evkur, neredeyse Türkiye’nin her yerinde şubeleri olan ve cep telefonu, bilgisayar, beyaz eşya, ev aletleri, mobilya gibi aradığınız her türlü ürünü bulabileceğiniz bir mağazalar zinciridir. Evkur’u diğer mağazalardan ayıran en önemli özelliği ise her türlü ürünü kredi kartınız olmasa bile taksitli olarak almaya imkan sağlamasıdır.

Evkurdan Taksitli Alışveriş Nasıl Yapılır?

Evkurdan Taksitli Alışveriş Nasıl Yapılır?

Evkurdan Taksitli Alışveriş Nasıl Yapılır?

 Kredi Kartım Olmadan Nasıl Taksitli Alışveriş Edeceğim?

Ülkemizde yasalar gereği elektronik aletlerin taksitli satışında kısıtlamalar bulunmaktadır. Örneğin bir teknoloji marketten cep telefonu almak istenildiğinde bu mümkün olmamaktadır. Peşin olarak cep telefonu gibi ürünleri almak günümüz koşullarında çok zor hatta neredeyse imkansızdır. Sadece teknolojik ürünlerde değil, aklınıza gelebilecek her türlü ürün için taksit olmadan alışveriş etmek imkansız hale gelmiştir. Dolayısıyla insanlar kredi kartlarına yönelmiştir.

Taksitli alışveriş için kredi kartları çok büyük kolaylık sağlamış olsa da kontrolsüz kullanımı kişileri altından kalkamayacağı borçlara sürükleyebilmektedir. Bu yüzden birçok kişi kredi kartlarından uzak durmak istemektedir. Ayrıca kredi kartı ile taksitli olarak bir ürün alındığında kartın ürün fiyatı kadar olan kısmına bloke koyulmaktadır ve kartın o fiyat kadar limiti kapatılmaktadır, yani her ne kadar taksitli almış olunsa da aslında peşin alınmış gibi olmaktadır. Teknoloji dışındaki ürünlerde ise yasal taksit sayısı yetersiz kalabilmekte, bu yüzden aylık taksit ödeme tutarları kişilerin maddi düzeyini aşabilmekte ve kişileri maddi olarak çok zor durumlara sokabilmektedir.

Evkur gibi mağazalar ise bu sorunlara çözüm niteliğinde bir sistem ile hizmet sunmaktadırlar. Kredi kartı olmadan, tamamen elden taksit sistemi ile satış yapmaktadırlar. Evkur’dan alınan bir ürünün fiyatı diğer mağazalara göre daha pahalıdır çünkü ürünü hemen teslim edip ücretini istediğiniz vadede bütçenize göre kendi belirlediğiniz bir ödeme planı ile elden taksitlerle imkan tanınmaktadır. Bu avantajlara bakıldığında alınan hizmet, ödenen vade farkına değer niteliktedir.

 Evkur’dan Taksitli Alışveriş İçin Neler Gereklidir?

Öncelikle bir Evkur mağazasını ziyaret etmeniz gerekmektedir. Alacağınız ürünü seçtikten sonra satış temsilcisi detaylı olarak ödeme planı seçenekleri hakkında sizi bilgilendirecektir. Bütçenize en uygun ödeme yöntemini seçtikten sonra onay için sizi ilgili birime yönlendirecektir. Orada size detaylı bilgilerinizi içeren bir form verilecek ve doldurmanız istenecektir. Ayrıca sizden bir de kefil olarak birini göstermeniz istenecektir. Formu doldurup teslim ettikten sonra onay için birkaç gün beklemeniz gerekecektir.

Bu süre içerisinde hakkınızda detaylı bir araştırma yapılacak, borcunuzu ödeyecek maddi ve manevi durumda olup olmadığınıza bakılacak ve formda belirttiğiniz ev adresinize ziyaret için gelip aile üyelerinizden biriyle görüşme yaparak onay alacaklardır. Bu süreçlerden sonra sizi değerlendirip talebinizin onaylanıp onaylanmadığına dair size bilgi verilecektir. Eğer talebiniz onaylanırsa tebrikler, artık istediğiniz ürünü mağazaya gidip teslim alabilirsiniz ve her ayın belirlediğiniz gününde ödeme için yine mağazaya giderek taksitlerinizi ödeyebilirsiniz.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın