Facebook Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Facebook Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır? Günümüz en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook, milyarlarca insanın kullandığı ve sevdiği bir uygulamadır. Fakat eğer Facebook hesap güvenliği sağlanmazsa,hesabınız kötü niyetli kişiler tarafından çalınabilir ve farklı amaçlar için kullanılabilir. Peki, Facebook hesap güvenliği nasıl sağlanır?

Facebook Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Facebook Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Güçlü bir şifre belirleyin

Facebook hesap güvenliğini sağlamak için ilk olarak yapmanız gereken, güçlü bir şifre oluşturmaktır. Hesap güvenliğinin ilk adımı buradan geçer. Şifreniz en az 8 karakter uzunluğunda ve sadece rakam veya sadece harf değil, hepsinden karışık olarak içermelidir. Büyük – küçük harf,rakam, özel karakterlerle harmanlanmış olmalıdır.

E-Posta belirleyin

Facebook’a giriş için eğer bir adet mail kullanıyorsanız,ikincil maili de eklemeniz sizin için faydalı olacaktır. Her iki mailin de güvenli olduğundan emin olmanız gerekiyor. Facebook hesap güvenliği sağlamak için ikinci adım, ikincil e-posta eklemek olacaktır.

Telefon numarası ekleyin

Belki de en önemli hususlardan birisi, Facebook hesabınıza telefon numarası eklemek olacaktır. Facebook hesap güvenliği sağlamak için olmazsa olmazlardan biri olan telefon numarası eklemek, hesabınızın bel kemiği olacaktır. Şifrenizi unuttuğunuzda veya hesabınızın başkasının eline geçtiğini öğrendiğinizde telefon numaranız ile kolayca yeni şifre edinebilirsiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulaması kullan

Facebook hesap güvenliği sağlamak için mutlaka iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmeniz gerekiyor. Facebook hesabınızda telefon numaranız ekli değilse, ekledikten sonra bu doğrulamayı da etkinleştirin. Facebook hesap güvenliği için yapmanız gereken bu doğrulama,sizlere şöyle bir imkân sunuyor. Hesabınıza giriş yaptığınız zaman, sizin eklemiş olduğunuz telefon numaranıza bir doğrulama kodu gönderiyor. Bu kodu,ekranda çıkacak olan alana yazmadığınız takdirde hesabınıza giriş yapamayacaksınız. Facebook hesap güvenliği sağlamak için belki de en iyi yöntemlerden biridir.

Tanınmayan girişler hakkında uyarılar al

Facebook hesap güvenliğini sağlamak için sunduğu güzel bir uygulama. Genel olarak Facebook’un çalışma sistemine bakacak olursak şöyle bir durum ortaya çıkıyor. Facebook, giriş yapılan aygıtları tanıyor ve sisteme kaydediyor. Bu yüzden sizin her zaman giriş yaptığınız telefonunuzu, bilgisayarınızı tehdit olarak algılamıyor. Facebook hesap güvenliği sağlamakadına sunduğu bildirimler sayesinde Facebook hesabınıza tanınmayan bir tarayıcıdan veya aygıttan giriş yapıldığında size bildirim gönderecektir. Ayrıca bu bildirimi, telefonunuza kısa mesaj olarak gönderiyor.

Tüm bunların dışında geriye Facebook hesap güvenliği sağlamak için yapılacak pek bir şey kalmıyor. Tüm bu aşamaları yaptığınız ve tekrar kontrol ettiğiniz zaman, hesabınız için gereken tüm önlemleri almış oluyorsunuz. Elbette burada yazılanlar sadece bilgi amaçlıdır, kesinlikle çalınamaz veya bunları yaptığınızda daha hiçbir şey olmaz demek değildir.Bunlar sadece önlemdir.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın