Google Adwords’E Nasıl Reklam Verilir?

Google Adwords’E Nasıl Reklam Verilir? Sizler de hızla büyümek isteyen bir kurulumsanız ya da paylaşımlarınızdan, ürünlerinizden, videolarınızdan daha çok verim alarak çalışmalarda bulunmak istiyorsanız Google Adwords’e reklam vermek artık çok kolay. Daha önceden de kolay olan bu işlem son zamanlarda birçok kişinin kullanımı sayesinde göz önüne alındı. Ünlü markaların, ünlü Youtub’ırların ürünleri çok satılsın ya da videoları çok izlensin diye Google ADS’de reklam vermekte. Reklam veren kullanıcılar son derece memnun hatta Google destek ekibinden de çok güzel geri dönüşümler aldığını belirtmektedir. Reklam vermek istiyor ve nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

Google Adwords’E Nasıl Reklam Verilir?

Google Adwords’E Nasıl Reklam Verilir?

Google Adwords’E Nasıl Reklam Verilir?

 Ads Hesabı Nasıl Alabilirim?

Google Ads hesabı açmak çok kolaydır bunun için arama motorunuza Google ads diye girin. Çıkan aramalarda ads kaydol kutucuğuna tıklayın, zaten bir Youtube hesabınız varsa bağlantılı olarak otomatik bir şekilde size ads hesabı verilecektir. Eğer Youtube hesabınız yoksa da gmail hesabınızı yazarak size gelen maili onaylayarak yine kolayca kaydolabileceksiniz.

 Nasıl Reklam Verebilirim?

Eğer Youtube kanalınız için reklam verecekseniz, ilk olarak Youtube’a girip videoları yönet kısmına tıklamalısınız. Ardından Youtube stüdyo açılacaktır burada videolarınız yanında bir tane megafon işareti göreceksiniz. Üzerine geldiğiniz zaman videomu tanıt yazısı olacaktır tıkladığınız zaman sizi otomatik olarak Google ADS sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfada aylık bütçeyi siz belirliyorsunuz. Bunun dışında günlük 5 TL’ye varan fiyatlarla bile reklamınız yayımlanmış olacaktır. Eğer Youtube kanalınız için reklam vermeyeceksiniz bunun için Google ADS sayfasından karşınıza reklam ver sayfası çıkacaktır. Burada iş yerim için reklam ver butonuna tıklayarak yine bütçeyi kendiniz belirleyecek şekilde reklam verebilirsiniz.

 Google ADS’de Ödeme Nasıl Oluyor?

Google ADS reklamların hepsini kredi kartıyla olan ödeme şeklinde kabul etmektedir. Youtube için vereceğiniz reklamda ise hesaba para yatırarak ödeme yapılma gibi bir seçenek de bulunmakta.

 Google ADS’den Vereceğim Reklamlar Etkili Olur Mu?

Gelişen teknoloji ile internet üzerinden satışa sunulan pek çok iş yeri Google ADS hesabından reklam vermekte. Bunun sebebi hem güvenilir hem de reklamınızın geniş kitlelere ulaşmasını sağladığı için. Örnek olarak bir oyuncak dükkanınız varsa bu oyuncaklarınızın reklamları çocukların ya da ebeveynlerin en çok dolaştığı sitelerde gösterilmektedir. Youtube’a reklam verecekseniz ise reklamlarınızı en çok izleyebilecek kitlelerin videolarından sonra ya da reklam arasında gösterime koymaktadır.

 Reklam Verirken Sorun Yaşarsam Ne Yapacağım?

Bunun için hiç telaş etmenize gerek yok. Çünkü Google ADS yardım bölümüne girerek sabah 9’dan akşam 5’e kadar canlı destek olarak Google ekibinden yardım alabileceksiniz. Aklınıza takılan ufak sorunlar için ise sık sorulan sorular kısmında aklınıza takılan ufak sorunlara çözüm bulabileceksiniz. Yeni nesil reklamcılık sizin de anlayabileceğiniz gibi artık televizyonun yanı sıra internet üzerinden daha sık, maliyetsiz ve kolay yapıldığı yapılan anketler sonucunda onaylanmıştır.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın