Huawei Format Nasıl Atılır?

Huawei Format Nasıl Atılır? Günümüzde artık herkes akıllı telefon kullanıyor ve bu akıllı telefonlar neredeyse hayatımızın merkezine oturmuş durumda. Teknoloji her ne kadar gelişmiş olsa da söz konusu kişisel telefonlar olduğunda iş biraz daha karmaşıklaşıyor. Akıllı telefonlarda aslında ihtiyacımız olan birçok uygulama bulunur ve bir o kadar gereksiz uygulamayı de telefonumuza biz yükleriz. Bunun yanında Çektiğimiz fotoğraf ve videolar, aldığımız ekran görüntüleri ve diğer medya öğeleri zamanla cihazın depolama alanını doldurur ve kaynak tüketimini artırır. Bu da gün geçtikçe cihazın yavaşlamasına sebep olur. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte artık akıllı telefonlarımızda derinlemesine temizlemek mümkün fakat bazen yine de cihazı formatlama ihtiyacı hissederiz.

Huawei Format Nasıl Atılır?

Huawei Format Nasıl Atılır?

Huawei Format Nasıl Atılır?

 Huawei Telefonunuzu Formatlamayı Gerektiren Durumlar

Cihazınıza virüs bulaşması

– Kilit ekranı ve diğer şifreleri unutmak

– Cihazın ele geçirildiğinden şüphelenmek

– Akıllı telefonun aşırı yavaşlaması ve ısınması

– Geç tepki vermeye başlaması

– Uygulamaların yanıt vermeyi durdurması ve erişiminizin kesilmesi

 Huawei Telefonu Formatlamadan Önce Yapılması Gerekenler

Eğer akıllı telefonunuzu formatlamayı ve fabrika ayarlarına geri döndürmeyi kafanıza koyduysanız mutlaka yapmanız gereken işlemler olduğunu unutmayın. Bunlardan en önemlisi de formatlama işlemi için yeterli zamanınız olduğundan emin olmaktır. Modelden modele değişebileceği gibi Huawei marka telefonları formatlama işlemi genellikle 30 dakika ile 1 saat arasında değişiyor. Formatlama işlemine başladıktan sonra tamamlamamanız durumunda, kurulum tamamlanana kadar cihazınızı kullanamayacaksınız.

Formatlamak için yeterli zamanınız varsa telefonunuzu şarja takın ve şarjın tam dolu olduğundan emin olun. Formatlama işlemi şarjınızın normalde olduğundan daha hızlı bitmesine neden olacaktır. Eğer yeterli şarjınız yoksa kurulumu tamamlayamazsınız. Huawei cihazlar ise %50 şarjın altında cihazınızı formatlamaya izin vermeyecektir.

Şarjınızın dolu olduğundan eminsiniz ve hazırsanız işe cihazını yedekleyerek başlayın. Cihazınızı formatlamak telefonu tamamen sıfırlayacak ve fabrikadan yeni çıktığı haline döndürecek. Bu yüzden tüm kişisel verileriniz, fotoğraflarınız ve rehberiniz sıfırlanacaktır. Google, yedek almak için harika bir teknoloji sunuyor. Cihazınızın senkronizasyon ayarlarını açarsanız google sizin için verilerinizin büyük çoğunluğunu e-posta adresinize yedekleyecektir. Son kontrollerinizi yaptıktan sonra formatlamaya hazırsınız demektir.

 Huawei Nasıl Formatlanır?

Aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek sorunsuz bir formatlama ve temiz bir kurulum yapabilirsiniz.

  1. Cihazınızı güç düğmesine basılı tutarak kapatın.
  2. Tamamen kapalı olan cihazın güç düğmesine ve ses kısma düğmesine basılı tutun (bazı modellerinde ses açma tuşuna da aynı anda basmanız gerekebilir).
  3. Huawei logosu gelene kadar ve telefonun ışıkları yanana kadar bekleyin.
  4. Işıklar yandıktan sonra tuşlara basmayı bırakın.
  5. Cihazınız kurulum aşamasına geldikten sonra dil seçimi yapın.
  6. Cihaz sizden wifi ağına bağlanmanızı isteyecek. Wifi adınızı seçin ve şifrenizi girin.
  7. Gmail hesabınıza giriş yapın ve tercihinize bağlı olarak senkronizasyonları açın ya da kapatın.
  8. Kurulum tamamlanana kadar bekleyin.

Artık yeni gibi bir cihaza sahipsiniz.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın