İnsan Sağlığına Zararlı Elektronik Ürünler

İnsan Sağlığına Zararlı Elektronik Ürünler – Elektronik eşyalar gün içerisinde faydası kadar birçok zararı beraberinde getirmektedir. Bir odanın içinde birçok elektronik eşya varsa bu sağlığınız için bir tehdit oluşturabilir. Günümüzde ise elektronik eşya kullanımı oldukça artmış durumdadır. Özellikle çocuklarınız eğer elektronik ürünlerle çok ilgileniyorsa muhakkak bir tedbir almanız gerekmektedir. Elektronik ürünün insan sağlığına ne gibi tehditler oluşturacağını merak ediyorsanız aşağıdaki bilgileri okuyarak sizde evinize uygun bir tedbir alabilirsiniz.

İnsan Sağlığına Zararlı Elektronik Ürünler

İnsan Sağlığına Zararlı Elektronik Ürünler

İnsan Sağlığına Zararlı Elektronik Ürünler

Cep Telefonları

Günümüzde insan ırkı tarafından en çok kullanılan elektronik ürünler arasında olan akıllı cep telefonları çocuklar içinde bir tehdit oluşturuyor. Çünkü yetişkin bireyler kadar çocuklarda akıllı cep telefonlarıyla meşgul olabiliyorlar. Bu akıllı cep telefonları yüksek miktarda radyasyon içerdiği için zihinde azalma, göz kızarıklığı ve baş ağrıması gibi pek çok yönden herkesi etkiliyor. Ayrıca çocuklar öğrenme ve büyüme çağında oldukları için kesinlikle cep telefonlarının kullanımını azaltmaları gerekmektedir. Bu yüzden gün içerisinde çok fazla cep telefonlarıyla ilgilenmek kesinlikle zarar içerdiği için önerilmiyor.

Televizyon

Bir diğer sıklıkla ilgilendiğimiz elektronik ürün olarak bilinen televizyonlar o ortamda bulunan herkes için tehdit oluşturuyor. Cep telefonlarına göre daha fazla radyasyon yaydığı için televizyonlar insan sağlığını önemli derecede etkileyebiliyor. Bu yüzden sadece bir veya iki saatimizi televizyonlara ayırmalıyız. Eğer daha fazla süre televizyon izlemeye kalkarsanız kesinlikle radyasyon yoluyla kendinize sağlık açısından zarar vermiş olursunuz.

Bilgisayarlar

Özellikle iş ortamlarında kullanılan bilgisayarların radyasyon yönünden çok fazla tehdidi bulunuyor. Bilgisayar başında oyun oynayan çocuklar ise ileride öğrenme isteğini kaybederek ileride çok kötü durumlara kendini sokabiliyor. O yüzden bir ebeveyn olarak çocuklarınıza ve kendinize bilgisayar ile zaman geçirmek için çok az bir süre tanıyın.

Mesela günlük bir saat sizin ve çocuğunuz için yeterli olacaktır. Ayrıca laptoplar masaüstü bilgisayarlara göre çok daha fazla tehlike oluşturabiliyor. Çünkü bir laptop bilgisayarı dizinize koyduğunuz zaman yüksek miktarda radyasyona mağdur kaldığınız için ileride pek çok sağlık sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden tek bilgisayar değil bütün elektronik aletlerle fazla ilgilenmeyin. Günlük bir saat dışarıya koşu yapmaya çıkarak stresinizi ve kötü enerjileri vücut dışına atmış olursunuz.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın