Instagram Gönderilerini Yoruma Kapatma

Instagram gönderilerinizi yoruma kapatabileceğinizi biliyor muydunuz? Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da gönderilerinizi yoruma kapatabilirsiniz. İşte Instagram gönderilerini yoruma kapatma.

Instagram Gönderilerini Yoruma Kapatma

Instagram Gönderilerini Yoruma Kapatma

Instagram Gönderilerini Yoruma Kapatma

Özellikle gençlerin en çok kullandığı uygulamaların başında gelen ve diğer sosyal medya uygulamalarına göre daha hızlı büyüyen Instagram hesabınızı kontrol altına almak için pek çok yol bulunuyor. Gönderilerinizin altına girilen rahatsız edici yorumları kelime bazlı filtreleyebileceğiniz gibi bazı gönderilerinizin altında da herhangi bir yorum görmek istemeyebilirsiniz. İşte Instagram’da rahatsız edici yorumlardan kesin olarak kurtulmanın yolu.

Eğer ki Instagram hesabınız çok kişi tarafından takip ediliyorsa yorumlardan sizde şikayetçi olabilirsiniz. Gönderinizin altına yazılan reklam, spam ve rahatsız edici türdeki yorumlar sizi Instagram’dan soğuttuysa Instagram’ın kelime bazlı yorum engelleme özelliğini kullanabilirsiniz. Uğraştırıcı bir yol olan kelime bazlı yorum engelleme özelliğini kullanmak istemezseniz ya da gönderilerinizin altında hiç yorum görmek istemezseniz gönderilerinizi yorumlara tamamen kapatabilirsiniz.

Instagram Gönderilerini Yoruma Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızdan paylaştığınız gönderilere dilerseniz hangi kullanıcıların yorum yapabileceğini de seçebilirsiniz. Instagram gönderilerinize yorum yapabilecek kullanıcıları seçmek için Instagram – Ayarlar – Yorum Kontrolleri adımlarını izleyerek Instagram gönderilerine hangi kullanıcıların yorum yapabileceğini seçebilirsiniz. Şu kişilerin yorum yapmasına izin ver kısmında yer alan herkes, takip ettiklerin ve takipçilerin, takip ettiğin kişiler ve takipçilerin olmak üzere dört farklı ayarlama yapabilirsiniz.

Eğer ki kelime bazlı yorum engelleme ya da belirlenen kişilerin yorum yapabilme özelliğini yeterli bulmadıysanız Instagram gönderilerinizi tamamen yoruma kapatabilirsiniz. Bu işlemi gönderinizi paylaşırken yapmanız gerekiyor. Gönderinizi paylaşırken filtre seçimi ekranından sonra kişi ve mekan etiketlemenin de mümkün olduğu bölümün altında gelişmiş ayarlar seçeneği bulunuyor. Bu bölümden Instagram gönderilerinizi yorum yapmaya kapatabilirsiniz.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın