Instagram Hesabını Koruma Altına Alma

Sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılıyor. Peki neredeyse her adımımızı paylaştığımız ve her sabah uyandığımızda ilk olarak telefonunuza bakıp bildirimlerimizi kontrol ettiğiniz Instagram hesabınızı nasıl koruma altına alabilirsiniz. İşte Instagram hesabını koruma altına alma yolları.

Instagram Hesabını Koruma Altına Alma

Instagram Hesabını Koruma Altına Alma

Instagram Hesabını Koruma Altına Alma

Sosyal medya uygulamaları artık pek çok kişi için çok önemli. Sosyal medya uygulamalarını çoğu kişi arkadaşlarını takip etmek için kullansa da bazı kişileri için de sosyal medya uygulamaları önemli bir kazanç kapısı. Durum böyle olunca kötü niyetli kişiler, genellikle çok kişi tarafından takip edilen hesapları çalmak için çeşitli yollar deniyor. Sosyal medya uygulamaları arasında önemli bir yeri olan Instagram hesaplarının çalınmaması için Instagram hesabınızı koruma altına alabilirsiniz.

Instagram hesabınızı koruma altına almak için yapmanız gereken ilk şey hesabınızın şifresini tahmin edilemeyecek bir şifre olarak değiştirmektir. Herkes şifresini zor karakterlerle oluşturmaya niyetlense de bu şifreler daha sonradan hatırlayamadığı için zor şifreler yerine daha kolay ve kolay tahmin edilebilecek şifrelere yöneliyor. Şifrenizi LastPass gibi ücretsiz parola yönetimi uygulamalarıyla oluşturup Instagram parolanızı güvenle saklayabilirsiniz.

Instagram’ın kullanıcıların hesaplarının çalınmaması için sunduğu en önemli özelliklerden birisi de “İki adımlı doğrulama” özelliği. Basit bir şekilde kullanmaya başlayabileceğiniz Instagram iki adımlı doğrulama özelliğiyle hesabınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Özelliği

Instagram başta olmak üzere Twitter, Facebook ve diğer sosyal medya uygulamalarında da kullanabileceğiniz iki adımlı kimlik doğrulama özelliğini kullanmaya başlamak için yapmanız gereken hayli basit. İlk olarak Instagram uygulamasına girip kendi profilinizi açmanız gerekiyor. Daha sonra “Profili Düzenle” sekmesinde yer alan “Ayarlar” seçeneğine dokunmanız gerekiyor.

Ayarlar sekmesine dokunduktan sonra açılan menüden “İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması” seçiminizin ardından “Güvenlik Kodu Gereksin” diyerek Instagram hesabınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. İki aşamalı doğrulama ile birlikte Instagram hesabınızın şifresini doğru girseniz bile hesabınıza erişmek için telefonunuza SMS olarak gelecek olan kodu girmeniz gerekecek. Bu sayede Instagram hesabınıza üçüncü kişilerin erişmesi zorlaşacak.

Son olarak Intagram hesabınıza güvendiğiniz cihazlarda ve güvendiğiniz internet ağlarında erişirseniz Instagram hesabınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın