İnstagramda Nasıl Çok Takipçim Olur?

İnstagramda Nasıl Çok Takipçim Olur? Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformu; instagram. İnsanların çoğunluğu, hayatını bu platforma göre şekillendiriyor. Hikaye paylaşımlarına kimisi özenmezken kimisi neredeyse bir saatini harcıyor.

İnstagramda Nasıl Çok Takipçim Olur?

İnstagramda Nasıl Çok Takipçim Olur?

İnstagramda Nasıl Çok Takipçim Olur?

 Peki Neden?

Amaç popüler olmak. Sosyal medya popülerliği ile daha fazla tanınmak ve takip edilmek.

Özellikle yeni nesilde çok fazla var bu istek. Hatta popülerlik üzerine yarış halinde olanlar, iddiaya girenler bile olabiliyormuş.

 Popüler Olmak İçin Ne Yapmalı?

Öncelikle takipçi sayınızı arttırmalısınız. Çünkü popülerliğe önem veren insanlar çoğunlukla takipçi sayısına önem verir ve size karşı ilk değerlendirmesi takipçi sayınıza göre olur.

 İnstagram’da Nasıl Çok Takipçim Olur?

​​​​​​ Kendinize yaratıcı ve ilgi çeken bir kullanıcı adı seçmelisiniz. Bu isim çok kısa ya da çok uzun olmamalı. İnsanlara merak uyandırarak sayfanıza girmesini sağlayabilirsiniz.

Sayfa düzeniniz olmalı. İnsanlar instagram sayfanıza girdiği zaman ilk bakacağı şeylerden biri biyografi yazınız ve paylaşımlarınız.

Biyografinize kendinizi anlatan kısa cümleler yazabilir ya da tek kelime kullanarak tanımlayabilirsiniz. Diğer sosyal medya hesaplarınızı bağlayabilirsiniz. Tabii aktif kullanıcıysanız.

Profilinize girildiği zaman dağınık bir paylaşım şekli insanları çekmez. Düzen olmalı. Sabit bir paylaşım düzeniniz olmalı. Sayfa siyah beyaz olabilir, video içerikli olabilir, yazdığınız yazılar olabilir. Bakıldığı zaman ilgi çekecek bir düzende olmalı.

Aktif olarak kullanmalısınız. Eğer iki gün aktif 5 gün değilseniz bu takipçilerinizin hoşuna gitmez ve zamanla sizi terk ederler. Daha önceden paylaşımlarınızı yedekleyebilirsiniz. Böylelikle gün aşırı paylaşım yaparken zorlanmaz ve sırf paylaşmak için özensiz paylaşımlar hazırlamamış olursunuz.

Aynı şekilde günde en azından 4-5 hikaye paylaşmaya dikkat etmelisiniz. Bunu aralıklarla yapmalı ki gün içine dağılım olsun. Hikayelerinizde anket, soru çıkartması, müzik önerisi vb. şekilde çıkartmaları kullanarak takipçilerinizin sizde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Benzer sayfaların paylaşımlarına yorumlar yapabilir, orada takipçilerle sohbet ederek kendi sayfanıza çekebilirsiniz.

Hashtag takibi yaparak, oradaki paylaşım yapanların gönderilerini beğenerek dikkat çekebilirsiniz.

Peki Takipçi Kazanmak İçin Ne Yapmamalı?

Sahte takipçi satın almamalı, o tür etkinliklerden uzak durmalısınız. Sayınızı yükseltse bile etkileşiminiz düşer ve uzun vadede organik takipçi kazanamazsınız. Popüler olma isteğiniz yarıda kalır.

Önemli olan ilgi alanınızla ilgili paylaşımlar yapıp, benzer sayfaları takip etmek. Ortak ilgi alanlarınızda takipçileriniz arttıkça popüler olmanız hızla artar. İnsanları kandırmayan, içtenlikle karşılık veren ve samimiyet dolu olmanız, instagram takipçi sayınızı artıracaktır.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın