İphone Nasıl Bilgisayara Yedeklenir?

İphone Nasıl Bilgisayara Yedeklenir? Dünyada ve ülkemizde akıllı telefon kullanımı hızla artmaktadır. Bu akıllı telefonları en çok gençler talep ediyor gizi gözükse de her yaştan talep olabilmektedir. Diğer markalardan farklı olan teknoloji dünyasının göz bebeği olan İphone pek çok vatandaşın gözdesi olmuştur. Iphone kullanan vatandaşların, diğer marka telefon kullanıcılarından statü olarak yüksek olduğu da gözlemlenmiştir.

İphone Nasıl Bilgisayara Yedeklenir?

İphone Nasıl Bilgisayara Yedeklenir?

İphone Nasıl Bilgisayara Yedeklenir?

 Neden İphone Tercih Edilmelidir?

* Reklamları güzel yapılıyor,

* Diğer markalardan farklı olarak kendi işletim sistemine sahiptir,

* Satılma durumunda yüksek fiyatlara satılabilir,

* Donanımı ve yazılımı uyumludur,

* Daima yenilikçi güncellemelere sahip olması İphone tercih edilmesini arttırıyor.

Apple marka telefonlar reklamlara önem veriyor. Üzerine filmler çekiliyor Youtuberların vloglarının da Iphone ile çekilmesi talep artışına neden olmaktadır. Kamera kalitesi (ön ve arka kamera) diğer marka telefonlara oranla daha nettir. Çekilen selfielerin daha güzel çıkmasını sağlar. Hafıza kartına ihtiyaç duyulmadan depolama alanının fazla olması ve diğer marka telefonlarından farklı olarak batarya çıkarma sim kart arkadan takma gibi sorular yaşanmaz hatta estetik açıdan her modeli birbirinden güzeldir.

İndirilen uygulamalar diğer işletim sistemlerinde güvenilirlik testini geçerse Iphone App Store da yerini alabilir. Bu sebeple güvenilirlik konusunda bizlere güven verir. Her gelen güncelleme ile birlikte İOS bizlere yeni bir telefon kullanıyormuş hissiyatı verir. Bazı durumlar dışında Android telefonlar genelde plastik gövdeye sahiptirler. İphone’lar metal gövdeye sahiptir ve bu da daha kaliteli bir görünüm sağlar. İphone daha sade ve şık tasarımlar kullanır. Bir süre rahat edebileceğiniz bir telefon arıyorsanız bu kesinlikle İphone’dur.

 Neden İphone Tercih Etmemeliyiz?

İphone marka telefonları tercih edilmesini sağlayacak nedenler kadar tercih edilmemesini etkileyen nedenler de mevcuttur.

Bunlar;

* Diğer işletim sistemlerinden farklı olarak kısıtlıdır. (Bluetooth, Müzik indirme vs..)

* Fiyat olarak diğer marka telefonlara kıyasla pahalıdır.

Doların yükselmesi ve bir de üzerine vergilerin eklenmesiyle İphone fiyatları dudak uçuklatacak cinsten olur hale geldi. Android telefonlara müzik indirebilir veya bilgisayara USB kablosu ile bağlayarak müzik dosyası yüklenilebilse de Apple marka ürünler de bu söz konusu değildir. Bunu İphone da yapabilmek için yani ücretsiz müzik dinleyebilmek için App Store uygulamasından müzik indirme dinleme uygulaması indirilmesi gerekmektedir. İphone da Bluetooth paylaşımı yapılamamaktadır sadece İphone dan İphone a belge veya dosya, fotoğraf gönderilebilmektedir.

 İphone Nasıl Bilgisayara Yedeklenir?

* İphone’u USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayınız.

* Bilgisayarınızdan İTunes uygulamasında sol üst köşedeki İphone sekmesine tıklayınız.

* Özet seçeneğine tıklayınız.

* Yedeklemelerin alt tarafında yer alan ”Şimdi yedekle” kısmına tıklayınız.

* Yedeklemeleri şifrelemek için ”Yerel yedeklemeyi şifrele” seçeneğini seçiniz ve bir şifre giriniz daha sonra ”Parolayı Ayarla” seçeneğine tıklayınız.

Bilgisayarınızda yer alan saklanan yedeklemeleri görüntüleyebilmek için Düzen seçeneğine ve ardından da Tercihler seçeneğine ve en son Aygıtlar seçeneğine tıklayınız.

Şifreli yedeklemeler bu kısımda kilit simgesi ile görüntülenir.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın