iPhone XS Max Alınır mı? iPhone XS Max Özellikleri

iPhone XS Max Alınır mı? iPhone XS Max Özellikleri- Yıllardır tüm dünyada en çok satın alınan ve rağbet gören akıllı telefon markalarının başında olan iPhone, meraklılarının dört gözle beklediği model olan İPHONE XS MAX modelini satışa sunmuştur.

iPhone XS Max Alınır mı? iPhone XS Max Özellikleri

iPhone XS Max Alınır mı? iPhone XS Max Özellikleri

iPhone XS Max Alınır mı? iPhone XS Max Özellikleri

Son yıllarda çıkardığı telefon modellerine farklı bir tasarım boyutuna giden iPhone yeni tasarım modeli ile gündem olmayı başarmıştır. iPhone’un son çıkardığı telefon modeli olan iPhone XS MAX şu ana kadar üretilen en büyük iPhone modeli olma özelliğine sahiptir. İPhone XS MAX satın alınır mı bir telefona o kadar para verilir mi gibi yorumlar ve söylentiler gündem de çok fazla yer almaktadır. iPhone XS MAX’e o kadar para verilir mi diyen kişiler için iPhone yeni çıkan modelin özelliklerini ve tasarımlarını inceleyelim.

iPhone XS Max Özellikleri

Yüzde 84.4 ekran gövde oranı ve 157.5 x 77.4 x 7.7 mm boyutuna sahip olan bu model 208 gram ağırlığındadır. iPhone XS MAX gücünü Bionic işlemcisinden karşılamaktadır. 7nm üretim teknolojisi ile ilk işlemci olma özelliğine sahip olan iPhone XS MAX 7nm üretim süreci ile donanmış A12 Bionic işlemci ve 6 çekirdekli bir tasarıma sahiptir. 4 çekirdekten oluşan Tempest ve 2 çekirdekten oluşan Vortex işlemcilerinin yanı sıra 4 çekirdekli GPU birimi ve yapay zekâ birimi de beraberinde getirmektedir. iPhone XS MAX modeli 4 GB RAM kapasitesin sahiptir. Depolama seçenekleri ise 64 GB, 256 GB ve 512 GB olarak üç seçenek sunmaktadır.

iPhone XS Max Kamera Özellikleri

iPhone XS MAX’in diğer iPhone telefonlar gibi kamerası arka kısmında bulunmaktadır. Üstün çekim gücü ve renkleri canlı ve birebir olarak yansıtan bu kamerasında birçok yeniliğe gidilmiştir. iPhone XS MAX modelinde kameraya oldukça odaklanılmış profesyonel lenslerle tasarım süslenmiştir. Telefonun arka kısmında 2 adet 12 Mega piksel çözünürlük sunan kamera bulunmaktadır. Bu kameralardan birincisin de f/1.8 diyafram açıklığı 28 mm geniş açı lens 1/2. 55 sensör boyutu bulundurmaktadır. İkinci kamera da ise f/2.4 diyafram açıklığı 52 mm lens 1/3.4 sensör boyutu bulunmaktadır. 2x optik zoom gibi özellikleri de beraberinde getirmektedir. Ön kamerasında ise çözünürlük olarak 7 mega piksel seviyesinde 32 mm lense sahip kamera ve F/2.2 diyafram bulunmaktadır. iPhone XS MAX modelinin en dikkat çeken özelliği ise ön kamerasında stereo video kaydı yapılabilmesi oldu. TouchID teknolojisinin kaldırılması ile gelen FaceID için kızılötesi kamera özelliği de XS MAX modelinde bulunmaktadır.

iPhone XS Max Batarya Özellikleri

iPhone son modelinde de şarj ve batarya konusunda değişikliklerde bulunmuştur. 3174 mAh batarya kapasitesine sahip iPhone XS MAX modeli Qi kablosuz şarj özelliğini de beraberinde getirmektedir. Gigabit LTE desteği ve 5.0 Bluetooth kapasitesine sahiptir. Lightning girişi ve dual band ayrıca Wifi 802.11 ac desteğinden oluşmaktadır.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın