iPhone’a YouTube’dan Video İndirme

iPhone kullanıcıları YouTube’da yer alan videoları telefonlarına indirmek için pek çok uygulama indiriyor. iOS 12 ile birlikte iPhone kullanıcılarının YouTube’dan video indirmek için herhangi bir uygulama kullanmasına gerek kalmıyor. İşte iPhone’a YouTube’dan video indirme yolu.

iPhone’a YouTube’dan Video Nasıl İndirilir?

iPhone’a YouTube’dan Video İndirme

iPhone’a YouTube’dan Video İndirme

Apple’ın geçtiğimiz aylarda mobil cihazları için yayınladığı yeni iOS sürümü iOS 12 ile pek çok yenilik kullanıcıların kullanımına sunuldu. iOS 12 ile birlikte gelen en önemli özelliklerden birisi de “Siri Shortcuts” yani “Siri Kestirmeler” özelliğiydi. Yaratıcılığınızı kullanarak pek çok şey yapabileceğiniz Siri Kestirmeler uygulamasıyla iPhone’a YouTube’dan video indirebileceksiniz. İşte Siri Kestirmeler ile iPhone’a YouTube’dan video indirme.

Sahip olduğu geniş kütüphanede kullanıcılar için yararlı pek çok içerik sunan YouTube’da ücretli paket sahibi değilseniz videoları indirip çevrim dışı şekilde oynatamıyorsunuz. iPhone kullanıcıları App Store üzerinden çeşitli uygulamalar indirerek YouTube üzerinde yer alan videoları indirmeye çalışsa da iOS 12 ile birlikte gelen Siri Kestirmeler uygulaması sayesinde herhangi bir uygulama indirmeden iPhone’a YouTube’dan video indirebiliyor.

iPhone’a YouTube’dan Video İndirme

iPhone’unuza herhangi bir ek uygulama kullanmadan YouTube’dan video indirmek için öncelikle iPhone’unuzun iOS 12 güncellemesine yükseltilip yükseltilmediğini öğrenin. iOS 12 güncellemesini iPhone’unuza yükleyip iPhone’unuzu güncelledikten sonra App Store üzerinden “Kestirmeler” uygulamasını indirin. App Store üzerinden Kestirmeler uygulamasını bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Kestirmeler uygulamasını indirdikten sonra ufak bir eklenti ile iPhone’a YouTube videoları indirebileceksiniz. Download YouTube adını taşıyan ufak eklentiyi bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Kestirmeler uygulamasına eklentiyi yükledikten sonra eklentiyi aktif hale getirin. Eklentiyi kullanmak için iPhone’unuzdan Paylaş butonunuzu kullanabilirsiniz.

iPhone’a YouTube’dan video indirmek için YouTube üzerinden indirmek istediğiniz videoyu açıp paylaş butonuna tıklayın ve ardından “Kestirmeler” seçeneğine dokunup “Download YouTube” sekmesine dokunun.

Kestirmeler uygulaması açıldıktan sonra iPhone’a indirmek istediğiniz YouTube videosunun nereye kaydedileceğini seçebilirsiniz.

Kestirmeler ile indirdiğiniz YouTube videosu Fotoğraflar uygulamasında yer alan Videolar sekmesinde yer alacaktır.

Kestirmeler uygulamasına eklentiyi kurduktan sonra Siri desteğini açarak YouTube uygulaması içinden kopyaladığınız bağlantının ardından Siri’ye sesli komut vererek YouTube uygulamasından ayrılmadan YouTube videosunu iPhone’a kaydedebilirsiniz.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın