iPhone’u Fabrika Ayarlarına Döndürme

Eğer ki iPhone’unuzda çeşitli sorunlar varsa iPhone’unız birkaç adımda fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. iPhone’unuzu gerek bir bilgisayardan gerekse iPhone’unuzdan fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. İşte iPhone’u fabrika ayarlarına döndürme.

iPhone’u Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır?

iPhone’u Fabrika Ayarlarına Döndürme

iPhone’u Fabrika Ayarlarına Döndürme

Apple’ın sevilen akıllı telefonu iPhone gelişmiş özellikleri ve sunduğu kullanım kolaylıklarıyla kullanıcıların severek kullandığı akıllı telefonların başında geliyor. iPhone’unuzu fabrika ayarlarına döndürmek ve iPhone’unuzu ilk gününe döndürmek için pek çok nedeniniz olabilir. iPhone’unuzu fabrika ayarlarına döndürmek için izlediğiniz adımların aynısını iPad’inizde de uygulayarak iPad’inizi de fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. iPhone’unuzu ya da iPad’inizi fabrika ayarlarına döndürmeden önce tüm verilerinizin ve tüm ayarların sıfırlanacağını hatırlatmakta yarar var. Bu nedenle iPhone ve iPad’inizi fabrika ayarlarına döndürmeden önce verilerini yedeklemekte fayda var. Son olarak cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeden önce “iPhone’umu Bul” özelliğini de kapatmanız gerekiyor.

 iPhone’unumu Bul Özelliğini Kapatma

iPhone’unuzu fabrika ayarlarına döndürmeden önce cihazınızın “iPhone’umu Bul” özelliğini kapatmanız gerekiyor. iPhone’umu Bul’u kapatmak için ilk olarak Ayarlar uygulamasını açıp isim ve soy isminizin yazdığı kutuya tıklayarak iPhone’umu Bul seçeneğine tıklıyorsunuz.

iPhone’u Sıfırlama

iPhone’unuzu sıfırlamanın en kolay yolu bu işlemi cihazınız üzerinden gerçekleştirmeniz. Son olarak iPhone’unuzu sıfırladıktan sonra verilerinizin sıfırlanacağını ve verilerinizin bir daha geri gelmeyeceğini söylemekte yarar var. iPhone’unuzu fabrika ayarlarına döndürmeniz için Ayarlar uygulamasını açıyorsunuz. Sonra Genel sekmesine tıklayarak Sıfırla seçeneğine dokunun. Son olarak “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” diyerek iPhone’unuzu fabrika ayarlarına döndürmeye başlayabilirsiniz.

iPhone’u sıfırlamaya devam etmek için “Şimdi Sil” seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Cihazınızda parola koruması varsa parolayı girerek son bir onay verip iPhone’unuzu sıfırlayabilirsiniz.

 iTunes Üzerinden iPhone’u Fabrika Ayarlarına Döndürme

iPhone’unuzu fabrika ayarlarına döndürmek için iTunes uygulamasını da kullanabilirsiniz. PC ya da Mac için iTunes uygulamasını indirip USB kablo ile iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın. iPhone’unuzu fabrika ayarlarına döndürmeden önce iPhone’unuzu iTunes uygulamasını kullanarak yedekleyebilirsiniz. Yedekleme işlemini tamamladıktan sonra “iPhone’a Geri Yükle” butonuna tıklayarak iPhone cihazınızdaki tüm içeriği silecek ve en son iOS güncellemesini iPhone’unuza yüklemiş olacaksınız. Yukarıdaki adımları izleyerek iPhone’unuzu kolayca fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Son olarak bu adımları iPad cihazınızda da uygulayarak iPad’inizi de fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın