Kaspersky Kendi İşletim Sistemini Hazırlıyor

Kaspersky Kendi İşletim Sistemini Hazırlıyor- Kaspersky tarafından şimdiye kadar siber güvenlik ve antivirüs yazılımları ortaya konuldu. Ancak Kaspersky markası şu an kendi işletim sistemini kurabilmek için hazırlıklarını sürdürüyor.

Kaspersky Kendi İşletim Sistemini Hazırlıyor

Kaspersky Kendi İşletim Sistemini Hazırlıyor

Kaspersky Kendi İşletim Sistemini Hazırlıyor

KasperskyOS adını verdiği işletim sistemi hem çok güvenilir hem de esnek bir işletim sistemi olma özelliğini taşıyacak. Adından sık sık söz ettirmeye başlayan Kaspersky markasının ortaya koyacağı KasperskyOS işletim sistemi teknoloji meraklıarı tarafından beklenmeye başladı.

Rusya merkezli olma özelliği taşıyan Kaspersky siber güvenlik sistemi ve antivürüs sağlama özellikleriyle yepyeni ve farklı bir işletim sistemi hazırlıyor. Güvenli işletim sistemi KasperskyOS ağ cihazlarının yanı sıra endüstriyel kontrol sistemleri internet cihazlarında rahatlıkla kullanılabilecek.

Kaspersky Şirketinin Yeni İşletim Sistemi: KasperskyOS

Kaspersky markasının merkezi Rusya’da bulunmaktadır. Siber güvenlik ile anti virüs sağlayıcısı olarak kurulan KasperskyOS işletim sistemi ile ilgili detaylarda ortaya çıkmaya başladı.

Kaspersky Lab’ın kurucusu ve üst yöneticisi olan Eugene Kaspersky, Kaspersky şirketinin resmi bloğu üzerinden KasperskyOS işletim sistemini kurduklarını belirterek KasperskyOs ile ilgili bilgilere yer verdi.
KasperskyOS işletim sistemi 14 yıllık uzun süreli bir çalışma sonrası ortaya çıkarılmıştır. Kaspersky 11-14 kod adıyla çalışmalarına devam etmiş ve KasperskyOS işletim sistemi geliştirilmiştir.

KasperskyOs işletim sistemi sadece Linux kodlarından meydana gelmemektedir. KasperskyOS işletim sistemi microkernel mimarisi üzerine şekillenmiş son derece üstün özelliklere sahip güvenilir bir işletim sistemi olma özelliğini taşıyor.

KasperskyOs İşletim Sisteminin Temel Özellikleri Nelerdir?

KasperskyOS işletim sistemini daha yakından tanımak isteyen kullanıcılar için KasperskyOS işletim sisteminin temel özellikleri ortaya konuldu. KasperskyOs işletim sisteminin temel özellikleri:

⦁ KasperskyOS işletim sisteminin temel özelliği güvenli bir sistem olmasıdır. Üstün güvenlik seviyesi ile oluşturulan KasperskyOS işletim sistemi bu özelliği nedeniyle çok tercih edileceğe benziyor.
⦁ Modüler tasarım kullanılarak hazırlanan KasperskyOS işletim sistemi tasarımıyla dikkat çekmektedir.
⦁ KasperskyOs işletim sisteminde güvenli uygulama mimarisi kullanılmıştır. Doğrulanabilirliği oldukça üst düzeyde olan KasperskyOs işletim sisteminin yapılandırması kolay politikalar kullanılarak meydana getirilmiştir.
⦁ Uyumluluk, çok seviyeli uyumluluk ve güvenlik özelliklerine sahip olan KasperskyOS işletim sisteminde etiketleme ve zorunlu tanımlama özellikleri de bulunmaktadır.

KasperskyOS İşletim Sistemi Nerelerde Kullanılabilecek?

Herkesin merakla beklediği Kaspersky şirketi tarafından ortaya çıkarılan KasperskyOs işletim sistemi Linux, KOS Windows veya KasperskyOS kullanan cihazlar tarafından kullanılabilecek.

Bu cihazlar üzerinden kolay bir şekilde erişim sağlayabileceksiniz. Ancak KasperskyOS işletim sistemi şu an kullanıma hazır olmadığından dolayı fiyatlandırmaların nasıl olacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.
Güvenli işletim sistemi olarak bilinen KasperskyOS fiyat seçeneklerinin kullanım amaçlarına uygun olarak farklılık göstermesi beklenmektedir. Güvenliğin ön planda tutulduğu KasperskyOS işletim sistemi sektöre yeni bir yön verecek.
Kolay bir şekilde erişebilir hale gelmesinin ardından KasperskyOS işletim sisteminin büyük kitlelere ulaşması bekleniyor.

KasperskyOS İşletim Sistemi Nasıl Ortaya Çıktı?

Herkesin merakla beklediği KasperskyOS işletim sistemi SELinux ve SEBSD sistemleri kullanılarak geliştirildi. Flux Gelişmiş Güvenlik Çekirdeği (FLASK) mimarisi kullanılarak hazırlanan KasperskyOS işletim sistemi doğrudan bu sistemler kullanılmak suretiyle üretilmedi.

Bu sistemleri güvenliği göz önüne alınarak KasperskyOS işletim sistemi sıfırdan inşa edildi ve Kaspersky işletim sistemi ortaya çıktı. Flux Gelişmiş Güvenlik Çekirdeği (FLASK)üzerinden alınan konseptlerle hayata geçirilen KasoerskyOS işletim sisteminin güvenlik düzeyi bu sistemlerden örnek alınarak yeni baştan geliştirildi.

Sistemlerin tasarımları örnek alındığı için KasperskyOS işletim sistemi sıfırdan ortaya çıkarılan bir işletim sistemi oldu. En yakın zamanda teknoloji severlerin kullanımına sunulması beklenen KasperskyOS işletim sistemi siber güvenlik ve antivirüs sağlayıcı olma özellikleriyle dikkat çekeceğe benziyor.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın