Letgo Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılır?

Letgo Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılır? Artık kullanılmayan, ihtiyaç fazlası eşyaları elden çıkarmak herkesin işine gelmektedir. Tüketimin arttığı bu dönemlerde, artık elimizde tutmak istemediğimiz birçok şeyi paraya çevirmek mümkün hale geldi. Satıcıların ve alıcıların memnun kaldığı birçok internet siteleri mevcut. Fakat her alanda olduğu gibi bu sitelerinde güvenliği son derece önemli olmakta.

Letgo Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılır?

Letgo Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılır?

Letgo Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılır?

 Letgo Uygulaması Nedir?

Letgo İOS, Google Play ve kullanımda olan diğer uygulamalardan rahatlıkla indirilen bir ilan sistemidir.

Aracı olmadan, direk satıcı ile alıcının muhatap olduğu bir uygulamadır. Letgo uygulamasına telefonunuzdan ve bilgisayarınızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 Letgo Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Edindiğiniz Letgo uygulamasını kullanabilmek için öncelikle satıcı profili oluşturmalısınız. Bu profili oluşturmak için çeşitli doğrulama adımlarını atmalısınız. Güvenli bir şekilde hesap oluşturmak için telefonunuza kısa mesaj doğrulaması, mail doğrulaması gibi adımlar atmanız sizin için faydalı olacaktır.

Hesabınızı oluşturduktan sonra alışveriş keyfine başlayabilirsiniz. Bilgilerinizi girdiğiniz bu uygulamada konumuzu seçtikten sonra yakınlarınızda olan tüm ilanlara ulaşabilirsiniz. İlginizi çeken, ihtiyacınız olan satışlara yani ilanları bulduğunuzda satıcıya mesaj atarak iletişime geçebilirsiniz. Almak istediğiniz ürün hakkında ayrıntı almak için satıcıya sorularınızı sorabilirsiniz. Fiyat hakkında konuşarak pazarlık yapabilirsiniz. Bu adımları attıktan, satıcıyla ürün ve fiyat hakkında anlaştıktan sonra her iki tarafa da yakın bir noktada buluşmayı sağlayarak ürünü alıp, ödemeyi yapabilirsiniz. Bire bir buluşarak yapılan bu alışverişte satın alacağınız ürünü detaylı inceleyebilir, aklınıza takılan soruları sorabilir ve tavsiyeleri birinci ağız olan satıcıdan alabilirsiniz. Şayet satın almak istediğiniz ürünü beğenmezseniz anında vazgeçme şansına sahipsiniz. Kargo ve banka işlemleri olmadan ihtiyacınız olan ürünü bir alıcı olarak rahat bir şekilde temin etmiş olursunuz.

 Letgo Alışverişinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

– Çelişkili, aldatıcı olduğuna karar verdiğiniz ürünleri uygulamaya rapor etmeyi ihmal etmemelisiniz.

– Bir alıcı olarak, satıcının güvenlik doğrulamalarına dikkat etmelisiniz. Satıcının daha önceki satışlarındaki kullanıcı yorumlarına ve puanlamalarına bakarak güvenliğini öğrenebilirsiniz.

– Satıcının ön ödeme, kargo gibi taleplerinden uzak durunuz. Ürünü görmeden, incelemeden almamanız gerekir.

-Satıcıların dikkat etmesi gereken en önemli hususta ellerinde satışı yapılacak olan ürüne ait fatura veya satış belgesinin bulunması ve aynı zamanda alıcının da satıcıdan bu belgeleri talep etmesi, alışverişin legal ve güvenilir bir alışveriş olmasını sağlar.

– Her türlü alışverişte meblağsı ne kadar olursa olsun, alışverişi muhakkak yüz yüze yapmaya dikkat edin.

-Bu tür yüz yüze yapılacak olan alışverişlerde biraz dikkatli ve açıkgözlü olmanızda fayda var. Uygulama üzerinden satıcıdan ne kadar emin olsanız da yüz yüze geldiğinizde tedbiri elden bırakmamalısınız. Güvenli olduğunu düşündüğümüz, işimize yarayan her uygulamada, bu uygulamayı dolandırıcılık işlemleri için kullanabilecek kötü niyetli şahısların olduğu maalesef ki bir gerçek.

-Bu sebepten dolayı yüz yüze olacak olan alışverişlerinizi kameraların bulunduğu bölgelerde ya da topluma açık, kalabalık yerlerde yapmanız daha uygun ve güvenli olur.

Bu maddelere dikkat edildiğinde sorunsuz bir alışveriş yapmış oluruz. Yüz yüze yapılan bu satışta dürüst olan her iki tarafta memnun ve karlı ayrılmış olur.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın