Microsoft Word’de İki Belge Nasıl Birleştirilir?

Bazen iş arkadaşlarınızla veya editörlerle birlikte bir word belgesinn hazırlanması için işbirliği yaptığınızda, kopya sayısı, düzenlemeler ve değişiklik işlemleri için yapılan işi bölümlendirebilirsiniz. Ve bu  sayede yapılacak işi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bu nedenle, iki ayrı belgeyi Word’de birleştirmek için hangi adımların uygulanması gerektiğini öğrenmeniz sizler için faydalı olacaktır.

Çünkü 2 ayrı word dosyasının birleştirilmesi bilindik şekilde sadece birleştirme işlemiyle kalmayacak, aynı zamanda hangi metinin kimler tarafından yazıldığını ve ne zaman yazıldığı gibi değişikliklerde etiketlenmektedir.

Microsoft Word’de İki Belge Nasıl Birleştirilir?

Microsoft Word'de İki Belge Nasıl Birleştirilir?

Microsoft Word’de İki Belge Nasıl Birleştirilir?

İki Belgeyi Birleştirme

Başlamak için, ana belge olarak belirlediğiniz ilk belgeyi açın. Ardından, üstteki araç çubuğunu kullanarak “İnceleme” sekmesine tıklayın ve “Karşılaştır” etiketli düğmeyi bulun.

Buradan, açılır menüden “Birleştir…” seçeneğini tıklayın.

Bu ekranda karşınıza bir ekran gelecektir. Bu listeden birleştirmek istediğiniz iki belgeyi seçmeniz gerekmektedir.

Kaynak olarak hareket etmek istediğiniz ilk dokümanı seçin. Genel olarak, bunun orijinal kopya olmasını istersiniz, ikinci doküman ise diğer kişilerden herhangi bir düzenlemeyle aldığını bir kopya olmalıdır. Ayrıca, kullanıcıların belgenin hangi yönlerinde değişiklik yaptığını belirlemek için “İşaretlenmemiş değişiklikleri etiketle” kutucuğunu kullandığınızdan emin olun.

“Daha Fazla” yı tıklarsanız, bu değişikliklerin nerede gösterileceğini, “Orijinal belge”, “Gözden geçirilmiş belge” veya “Yeni belge” olarak da kontrol edebilirsiniz.

Birleştirilmiş Dokümanları Yönetmek

Belge birleştirildikten sonra, aşağıdaki pencere karşınıza gelecektir.

Burada üç bağımsız bölüm göreceksiniz

Solda belgede yapılan “Düzeltmeler” i, Ortada birleştirilmiş belgeyi ve hem orijinal belgeyi görebilirsiniz.

Bu bilgi miktarı biraz fazla ise, “Karşılaştır” düğmesine tekrar basabilir ve “Kaynak belgeleri gizle” etiketli seçeneği bulmak için aşağı doğru ilerleyebilirsiniz.

Ek Kopyalarıda Birleştirmek

Daha fazla kopya eklemek isterseniz (örneğin, her belgede birden fazla düzenlemeye sahip olması durumunda..), yukarıdaki işlemi yaptığınız gibi tekrarlayın, ancak orijinal kopyanız olarak “Revize edilmiş belge” kullanın ve ardından İlk içe aktarma için kullandığınız listeden eklemek istediğiniz ikincil dokümanları seçiniz.

Kopyala ve yapıştır

Tabii ki, yukarıda listelenen tüm karmaşık önlemleri azaltmak istiyorsanız, Ctrl + C ve Ctrl + V’ye basmanın her zaman daha doğru ve güven veren bir işlem olduğunuda biliyoruz.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın