Mobil Yazılımlarda Hataların Zor Düzelmesi

Mobil Yazılımlarda Hataların Zor Düzelmesi- Yazılım dünyasının olmazsa olmaz alanlarından biri mobil yazılım dünyasıdır. Piyasaya genişlik bakımından hükmetmekte fakat kazanç anlamında daha az yüzdeye sahiptir. Bunun nedeni benzer mobil yazılımlarından birçok kez, farklı ülkeler ve farklı dilleri karşılayacak şekilde, içerikleri değiştirilerek yaratılmış olmasıdır.

Mobil Yazılımlarda Hataların Zor Düzelmesi

Mobil Yazılımlarda Hataların Zor Düzelmesi

Mobil Yazılımlarda Hataların Zor Düzelmesi

Mobil yazılımlardan kazanılan para ya yazılımda ilk ve lider olmak ya da reklam olanaklarından geçmektedir. Rekabet durumu böyle olunca mobil yazılımlarda hatasız ve kaliteli bir yazılım çıkarmak zorunlu hale gelmiştir. Hata olmaksızın mobil yazılım geliştirebiliyor olmak oldukça zordur. Bu zor durumun önüne geçebilmek için birkaç yöntem vardır.

Freelancer Test Mühendisleri İle Çalışmak

Uluslararası test platformları mobil yazılım dünyasında hata temizlemek için kullanılan en önemli yöntemlerden biridir. Bu platformlara öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Sonrasında yazılım ile ilgili bilgilerin verilmesi, yazılımın indirileceği linklerin belirtilmesi, yazılımda bulunan hataların kategorileri gibi birçok bilgi test mühendislerine verilmelidir. Bu platformlar birçok deneyimli test mühendislerine ve uzmanlarına açık olduğu için kullanıcının bakabileceği her şeyi tek tek kontrol edip mobil geliştiriciye bilgi vermektedirler. Bu sayede test mühendisleri de para kazanmaktadırlar. Genel olarak bakacak olursak bu platformu kullanmak maliyetlidir. Fakat elde bulundurulan test mühendisi maliyetinden daha düşük olduğu bilinmektedir.

Proje Bünyesinde Test Mühendisi İle Çalışmak

Geliştirilen mobil yazılım hangi kitlelere hitap ediyorsa bu kitlelere hitap edilen kişiler tarafından test edilmelidir.Son kullanıcıya çıkan hatalar kullanıcı tarafından bulunduğunda kötü bir prestij kaybı olacaktır. Bu hataların düzeltilmesi de oldukça zordur. Fakat yazılım sürümü yayınlanmadan önce hataların tespit edilip düzeltilmesi için proje bünyesinde kitleye hitap edecek test mühendisi veya uzmanları tarafından ayrıntılı bir şekilde test edilmesi sağlanabilir. Böylelikle hataları düzeltmek daha kolay bir hale getirilebilir.

Geniş Çaplı Testlerin Yapılması

Mobil yazılımda hata düzeltmenin zor olmasından dolayı düzeltilen bir yazılım sonrasında başka bir modülü ya da alanı bozma olasılığından dolayı geniş çaplı bir test daha yapılması gerekmektedir. Bu tüm hatalar düzeltilene kadar kısır bir döngü içerisine girilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için mobil yazılım alanlarını birbirinden bağımsız yapılmaya gayret edilmelidir.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın