Oyun Logosu Nasıl Yapılır?

Oyun Logosu Nasıl Yapılır?Oyunlar hayatımızda önemli bir rol üstlenmektedir. Kimimiz oyunlarla mutlu olur kimimiz oyunlarla heyecanlanır, üzülür ve onlarla yaşarız. İnsan psikolojisine birçok etmen uygulayan oyunlar hayatımızın adeta vazgeçilmez unsurlarından biridir. Son yıllarda gelişen piyasası nedeniyle de dünya da hemen hemen herkes oyunlar oynamaktadır.

Oyun Logosu Nasıl Yapılır?

Oyun Logosu Nasıl Yapılır?

Oyun Logosu Nasıl Yapılır?

 Oyun Nedir?

Oyun sanal alem ortamında tablet, telefon vb. araçlarla eğlenceli vakit geçirebileceğimiz programlamalardır. Tek oyunculu veya çok oyunculu şeklinde de oynanabilen çeşitleri de mevcuttur.

 Logo Nedir?

Logo, bir tanıtım aracı olarak da düşünülebilir. Müşterinin karşısına şirketi kurum veya kuruluşları çeşitli desen ve yazılarla temsil eden küçük çaplı tasarım ölçütüdür.

 Oyunlar İçin Logo Tasarımı

Gerek savaş gerek strateji veya simülasyon aksiyon dövüş fark etmeksizin çeşitli oyunların ilgi çekici kılan özelliklerinden biri de logolardır. Örneğin yeni çıkan oyunlardan biri olan Cyberpunk 2077 oyunun logosu oldukça ilgi çekmiş ve çokça da satı yapmayı başarmıştır. Logo tasarımı çeşitli programlarda yapılabilmektedir. En tanınanlardan biri herkesin kullandığı Adobe illustrator uygulaması olacaktır Bunun yanı sıra Adobe Photoshop veya Canva uygulaması üzerinden oyunlar için logo tasarımı mümkün olacaktır.

 Adobe İllustrator

Bu uygulama sizden ücret talep edecektir ancak ilk 15 günü uygulamayı ücretsiz kullanabileceksiniz. Uygulamanın ana amacı logo tasarımı ve grafik tasarımı olduğu için logo tasarımı için de en uygun hizmet Adobe olacaktır.

 Adobe Photshop

Uygulamanın asıl amacı resim olsa da logo tasarımı da yapılabilir ancak eksi yönünden bahsetmek gerekecek olursak logo yapmaya uygun ancak harika logolar yapmak için tavsiye edilmez

 Canva

Ücretsiz kullanımı da mevcut olan Canva uygulaması logo yapmak için para ödemem diyorsanız bu uygulama sizler için harika olacaktır. Çeşitli logo tasarımları ile istediğiniz logoyu tasarlamak artık elinizde.

 Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Logo tasarımı uğraştırıcı bir iş olarak görülmekte olup gerçekten de böyle değildir. Sizi çok da zorlamayacak ancak üstüne düşmenizi gerektirecek bir iştir. Uzman olmanıza gerek yok ancak bir bilgi birikimi edinmek için Udemy veya Youtube üzerinden videolar izleyip işinizi garantiye alabilirsiniz.

 Oyunum İçin Nasıl Logo Tasarlarım

İlk önce karar verme aşamasında hangi program üzerinden gideceğinizi bilmeniz önemli olacaktır.

Daha sonra logonuz için tasarlamak istediğiniz tasarıyı uygulamanız üzerinden açıp işe koyulmanız gerekmektedir. Daha sonra eğer bir şey yazmak istiyorsanız bunu yazmanız gerekir.

Arial ya da Times New Roman kullanmanız gerekmektedir. Okunaklı bir logo ilgi çekici olacaktır. Oyununuz için logo tasarımı işte bu kadar

 Logonun Oyunlar Üzerinde Etkisi

İyi bir logo her zaman dikkat çekici olmuştur unutulmamalıdır ki logo oyunun yüzde ellisini oluşturur. Oyunlarınızın logolarını her ne kadar güzel olsa da elbette oyununuzda güzel olmalıdır

 Benim Tavsiyem

Ücretsiz kullanımımı hazır şablonu ile elbette Canva olacaktır. Ama diğerlerini de kullanabilirsiniz size kalmış.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın