Özel Numara Nasıl Engellenir?

Özel Numara Nasıl Engellenir? Bilinmeyen numaralar, özel numaralar vb … Bazen istenmeyen reklamlar, bazen tekrar tanışmak istemediğiniz kişiler, bazen can sıkıcı kuruluşlar ve kişiler … İstenmeyen çağrılar ve mesajlar genellikle insanları rahatsız eder ve insanların baş ağrısına neden olur.

Özel Numara Nasıl Engellenir?

Özel Numara Nasıl Engellenir?

Özel Numara Nasıl Engellenir?

Sizi rahatsız edenlerden kurtulmak için numara engelleme fonksiyonu sizi bu sıkıntılardan kurtarabilir. Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom (AVEA) servis sağlayıcılarına ihtiyaç duymadan Android (Samsun, HTC, LG ve iOS (iPhone) işletim sistemleri) ile akıllı telefonlarda numaraları kolayca engelleyebilirsiniz. Atabileceğiniz adımları derledik. İşte gizli, bilinmeyen, özel numaraların telefon rehberinden ve SMS ile engellenmesi için adımlar. Özel numara kapatma işlemi.

Kimliğini açıklamak istemeyen ve genellikle telefon numaralarını gizleyerek şaka yapmak isteyen kişilerin yaptığı aramalar çok rahatsız edici olabilir. Bu problemden kurtulmak için gizli numaralar (başka bir deyişle özel numaralar) nasıl önlenir?

Operatöre özel bir numaradan arama yapmak istemediğinizi bildirirseniz, arayan kişiye aramaya numarasını gizleyerek cevaplamak istemediğiniz söylenecek ve arama ulaşmadan önce sonlandırılacaktır.

 Özel Numara Nasıl Kapanır?

Yukarıda bahsedildiği gibi, özel telefon görüşmelerini engelleme işlemi doğrudan GSM operatörü aracılığıyla gerçekleştirilir ve akıllı telefonlarla hiçbir ilgisi yoktur. Google Play Store ve App Store’da bu işi yapabileceklerini söyleyen birçok uygulama var. Bu uygulamalar genellikle görünmez telefon numaralarına sahip aramaların doğrudan silerek size ulaşmasını engeller. Taşıyıcı tarafındaki engelleme sizi diğer uygulamaları yükleme zorunluluğundan kurtarsa ​​da, gizli aramaların meşgul olmaktan ziyade asla kesilmemesini sağlayarak temel bir çözüm haline gelir.

 Turkcell Özel Numara Engelleme

Turkcell, özel numaraların kullanıcıları aramasını engellemek için ücretsiz bir hizmet veriyor. Turkcell otomatik olarak: “Arayanınız gizli numaralardan gelen aramaları kabul etmiyor. Telefon numaranızı görüntüleyerek onunla iletişime geçebilirsiniz.”

Turkcell hattınızdaki özel numarayı bloke etmek için (özel numara nasıl aranır ile arama kısıtlama), telefonun arama kısmına gidip * 253 # tuşlayarak bir arama yapmanız yeterlidir. Ancak Turkcell, gizli arama kısıtlama hizmetinin yurt dışından analog anahtarları ve özel aramaları kapsamadığına dikkat çekti.

 Vodafone Özel Numara Engelleme

Vodafone, sizi özel telefondan arayanların size ulaşamaması için gerekli hizmetleri (kapalı özel telefon hizmeti) ücretsiz sağlıyor. Online self servis, sesli yanıt sistemi ve SMS ile Vodafone’da özel görüşmeleri engellemek için başvurabilirsiniz. Size SMS’i uygulamanın en kolay yolunu anlatacağız.

Telefonun “mesaj” kısmını girin ve gizli numara servisini etkinleştirmek için “gizli AC” yazarak SMS’i 7046’ya gönderin. Turkcell gibi Vodafone’un da analog anahtarları ve yabancı gizli aramaları engelleyemeyeceğini belirtti.

 Türk Telekom Özel Numara Kapama

Türk Telekom, diğer operatörler gibi kullanıcılarına da özel numaraları ücretsiz olarak bloke etme işlevi sunmaktadır. Numarasını gizlediğinizde arayan kişiye, gizli numaradan gelen aramaları kabul etmeyeceğiniz söylenecektir.

Türk Telekom’un gizli numara engelleme hizmetini etkinleştirmenin birden çok yolunu buldu. En kolay yol * 253 # tuşlayarak yukarıdaki Turkcell’de kullanılan arama butonuna basmaktır.

 Numara Engellemeyi Kaldırma / Silme

Daha önce herhangi bir nedenle engellediğimiz bir numaranın / kişinin engellemesini kaldırmak isterseniz, bunu dizin uygulamasından da yapabilirsiniz. Android cep telefonunda telefon rehberi uygulamasının sağ üst köşesindeki menüyü açtıktan sonra, “engellenen kişiler” bölümündeki “engellenen kişiler” seçeneğini kullanarak engellenen numaraları ve kişileri yönetebilirsiniz. Engellenmesini istediğiniz numarayı “+” işaretiyle doğrudan engellenen kişiler listesine ekleyebilir veya listeden numara seçip engelini kaldırabilirsiniz.

İPhone’da, telefon menüsünden, FaceTime uygulamasından veya “Engellendi” başlığı altındaki mesajlardan önceki sayı bloklarını yönetebilirsiniz. Özellikle, numaraları toplu olarak engelleyeceksiniz. Android’de “Engellenen Kişiler” ve iPhone’da “Engellendi”, işlerinizi yapmanızı kolaylaştırır ve özel numara nasıl bulunur Bu bölümde, numaraları toplu olarak engelleyebilir ve engellenen numaraları kaldırabilirsiniz.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın