Qualcomm Sanal Gerçeklik Yazılımı Geliştirdi

Qualcomm Sanal Gerçeklik Yazılımı Geliştirdi- Qualcomm sanal gerçeklik ile ilgili önemli girişimler yürütülüyor. Sanal gerçeklik pazarı (VR) Qualcomm tarafından önemli bir sektör haline geldi. Sanal gerçeklik pazarına girebilmek için önemli çalışmalar yürüten Qualcomm hızlandırma programı, referans başlık tasarımı ve Leap Motion ile yapmış oldukları iş sözleşmeleri nedeniyle tüm gözlerini üzerine toplamayı başardı.

Qualcomm Sanal Gerçeklik Yazılımı Geliştirdi

Qualcomm Sanal Gerçeklik Yazılımı Geliştirdi

Qualcomm Sanal Gerçeklik Yazılımı Geliştirdi

Qualcomm tarafından ortaya koyulan sanal gerçeklik yazılım geliştirme kiti ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Qualcomm markasının Snapdragon 820 işlemcisi çevresel sanal gerçeklik deneyimlerini desteklemek için tasarlanmış ürünlerdir.

Qualcomm markası şu an ilk defa Snapdragon VR SDK ve optimumu VR denetimini yaşamak ve kullanıcılarına sunabilmek için yepyeni teknolojiler kullanmaktadır.

Qualcomm Sanal Gerçeklik Yazılım Geliştirme Kitinin İçeriği

Herkes tarafından merakla beklenen Qualcomm sanal gerçeklik yazılım geliştirme kiti kadar içeriği demerak edilmektedir. Qualcomm sanal gerçeklik yazılım geliştirme kitinin içeriği aşağıda belirtilmektedir:

Qualcomm sanal gerçeklik yazılım geliştirme kiti DSP algılayıcı ve tümleştirme özelliklerine sahiptir.
Hareketten fotona hızlı bir dönüşüm sağlayan Qualcomm sanal gerçeklik yazılım geliştirme kiti VR katmanlaştırma özelliğine sahiptir.
Enerji yönetimi imkanı sunan Qualcomm sanal gerçeklik yazılım geliştirme kiti lens doğrulama ve stereoskopik render özellikleriyle dikkat çekmektedir.

Qualcomm Sanal Gerçeklik Yazılım Geliştirme Kiti Nerelerde Kullanılacak?

Herkesin merakla beklediği Qualcomm sanal gerçeklik yazılım geliştirme kiti teknolojisi VR videolar, 360 derece VR videolar, oyunlar ve etkileşimli eğitim programları ile eğlence programları için kullanılacağa benziyor.

Tüm bu uygulamalar için sanal gerçeklik deneyimini en üst düzeye çıkaracak olan Qualcomm sanal gerçeklik yazılım geliştirme kiti özellikleriyle dikkat çekeceğe benziyor. Günümüzde teknolojinin artarak gelişmesini sürdürmesi nedeniyle teknoloji severler de yepyeni ürünler bekliyor.

Qualcomm sanal gerçeklik yazılım geliştirme kiti teknoloji severler için üretilmiş olan farklı deneyimler yaşama imkanı sunan oldukça başarılı bir sanal gerçeklik kiti olarak piyasaya sunulacak.

Özellikle eğitim ve eğlence programları oyunlar ve VRvideoları daha renkli hale getirecek olan Qualcomm sanal gerçeklik yazılım geliştirme kiti sanal gerçeklik deneyimlerini en üst seviyeye çıkarıyor.

Qualcomm Sanal Gerçeklik Geliştirme Kitinin Özellikleri

Qualcomm tarafından sanal gerçeklik kiti adı verilen ürün Snapdragon 835 chipset üzerine kurulu olarak tasarlanmış olan bir kittir. 4 GBRam ve 64 GB dahili depolama alanına izin veren Qualcomm sanal gerçeklik geliştirme kiti 2560*1440 çözünürlüğe sahiptir.

Qualcomm sanal gerçeklik geliştirme kitinin sanal gerçeklik başlığının hem iç kısmında hem de dış kısmında kameralara yer verilmiştir.Sanal gerçeklik başlıklarının iç kamerasında göz takip sistemi bulunmaktadır.Dış kamerada ise sanal gerçeklikte hareket etmeye olanak sağlayan bir takip sistemi mevcuttur.

Qualcomm tarafından ortaya çıkarılan referans tasarımları tüketiciye sunulmayacak. Ancak üreticiler Qualcomm referanslarını baz alarak tüketicilerin beklentilerine uygun olarak kendi ürünlerini üretme imkanına sahip olacak. Qualcomm referans tasarımlarının üreticiler tarafından üretilip ne zaman piyasaya sunulacağı henüz belli değil.

Qualcomm Sanal Gerçeklik Başlıkları Nasıl Olacak?

Teknoloji severlerin yakından takip ettiği Qualcomm markasının sanal gerçeklik başlıkları da oldukça önemli bir yere sahip. Qualcomm’un üretmiş olduğu Oculus Rift ve HTC Vive gibi herkes tarafından bilinen sanal gerçeklik başlıkları yerine yepyeni bir sanal gerçeklik başlığı için çalışmalarına devam ediyor.

Qualcomm sanal gerçeklik başlıkları üzerinde çalışmalarına devam eden Qualcomm kablosuz sanal gerçeklik başlıkları üzerinde çalışıyor. Yeni bir sanal gerçeklik başlığı ortaya çıkarmayı hedefleyen Qualcomm kablolardan ve hareket takip sistemini engelleyen tüm harici cihazlardan arınarak yepyeni bir sanal gerçeklik başlığı ortaya koyabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın