Samsung İnstagram Nasıl Güncellenir?

Samsung İnstagram Nasıl Güncellenir? Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte akıllı telefonlar da hayatımıza girmiştir. Çoğu telefon markasından bir tanesi de Samsung’dur. Google, akıllı telefonlarımızda ihtiyacımız olan birçok uygulamayı Play Store üzerinden hizmetimize sunmaktadır.

Samsung İnstagram Nasıl Güncellenir?

Samsung İnstagram Nasıl Güncellenir?

Samsung İnstagram Nasıl Güncellenir?

 Instagram Nedir?

Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulmuştur. Nisan 2012 yılında ise adı sıkça duyulan sosyal medya devi Facebook tarafından satın alınmıştır. Eylül 2017 itibariyle hesaplanan verilere göre Instagram’ın 800 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. Samsung telefonumuzda ise bu uygulamayı Google Play Store uygulamasının içerisinde bulmak mümkündür. Neredeyse her yaşta kullandığı Instagram, sosyal bir alanda fotoğrafların arkadaşlarla ve takipçilerle paylaşılabileceği bir uygulamadır.

 Instagram İle Neler Yapılabilir?

Instagram uygulaması üzerinden fotoğraflar düzenleyip paylaşılabilir, direkt mesaj gönderilebilir, görüntülü konuşulabilir, takipçilerle canlı yayın açılarak iletişim kurulabilir. Bunlara ek olarak mağaza sayfalarıyla mesaj aracılığıyla alışveriş yapabilmek de mümkündür.

 Instagram Kimler Tarafından Kullanılmaktadır?

Instagram her yaşta insanın kullanabileceği bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanabilmek için ihtiyaç duyulan en önemli şey bir akıllı telefon ve bunu kullanabilme yetisidir.

  Instagram Güncellemesi Ne Anlama Gelmektedir?

Zaman zaman uygulamalar kullanımı kolaylaştırmak ve geliştirmek için özellikler yüklemektedir. Ve bu özelliklere sahip olabilmek için uygulamanın Play Store üzerinden güncellenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde gelişmelerden faydalanamayıp eski sürümlerde kalınır. Ve bu sebeple, kullanıcılara daha iyi kullanılabilecekleri uygulama sunmak için diğer pek çok uygulamada olduğu gibi Instagram da telefonlara güncellemeler yollamaktadır.

 Instagram Güncellemesini Kimler Yapabilir?

Güncellemeler her uygulama için aynı şeyi ifade etmektedir: Teknoloji yeniliği. Samsung gibi ve buna benzer bir akıllı telefona sahip olan her insan Instagram için güncelleme yapabilir.

 Instagram Güncellemesi Adım Adım Nasıl Yapılmaktadır?

Samsung marka telefonun ana ekranından menüye girişi sağladıktan sonra Google Play Store uygulamasına giriş yapılır.

Arama butonuna Instagram uygulamasının adı yazılır ve arattırılır.

Daha sonra ekranda Instagram yazısının yanında çıkan güncelle butonuna tıklanır ve akıllı telefon tarafından Instagram otomatik güncellenir.

Bu adımların haricinde Instagram kullanıcılarına bu şekilde fazla adımla uğraşmamak isteyenler için Play Store aracılığıyla otomatik güncelleme seçeneği de sunmaktadır.

 Otomatik Instagram Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Kullanıcı isteği üzerine güncellemenin mümkün olduğu kadar otomatik olarak da güncellemelere izin verilebilir. Kullanıcılar bu sayede zaman tasarrufu sağlamaktadır. Bunun için uygulanacak adımlar şu şekilde olmaktadır:

Samsung telefonun ana ekranından menüye giriş yapılır ve Google Play Store açılır.

Menüden ayarlar butonuna tıklanır.

Uygulamaları otomatik güncelle seçeneği bulunup aktifleştirilir.

Bu kısımda çıkan seçeneklerden uygulamaları kablosuz ağ veya mobil veri kullanılarak güncellemek için isteğe bağlı biri seçilir ve işlem sona erer.

Instagram Güncellemesi Yapılmazsa Ne Olur?

Instagram güncellemesi kişisel isteklere bağlı güncellenmektedir. Yeni güncelleme ile kullanılabilecek birden fazla yenilik ve düzeltmelere sahip olunmaktadır. Kullanıcılar eski sürümde kalmak isterlerse güncelleme yapmadan eski sürümü kullanmaya devam edebilirler.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın