Samsung Nasıl Bir Telefon?

Samsung Nasıl Bir Telefon? Gelişen birçok teknolojiyle beraber insanlar tarafından en fazla kullanılan teknoloji elbette telefonlar. Kimi marka kaybolup giderken kimisi de atağa geçip dünya sıralamasında yerini sağlamlaştırdı. Bunların başında da Samsung akıllı telefonlar geliyor.

Samsung Nasıl Bir Telefon?

Samsung Nasıl Bir Telefon?

Samsung Nasıl Bir Telefon?

Günümüzde artık cep telefonları sadece konuşmak ve mesajlaşmak için kullanılmıyor. İnternete girebileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz, adres sorgulayıp oyun oynayabileceğiniz bir cep bilgisayarı gibi kullanılıyor. Son yıllarda bunlar için geliştirilen en önemli markalar Apple ve Samsung. Samsung bir Kore firmasına ait. Akıllı telefonun yanında beyaz eşyadan akıllı saate kadar geniş bir teknolojik alana sahip. Diğer markalar gibi uzun aralıklarla değil sık sık yeni bir model çıkartıyor. Android tabanlı bir model olduğu için Google’ın tüm imkanlarına erişebiliyor. Ayrıca Apple’dan farklı olarak açık kaynak kodlu oluşundan tüketici telefonunu isteğe bağlı sınırsızca kişileştirebiliyor. Menüsü oldukça basit ve diğer Android cihazlara göre çok daha kullanışlı.

Özellikle tuş takımı ve pratik kullanımıyla birçok tüketiciyi cezbetmeyi başarıyor. Son çıkan modellerle birlikte hayatımıza parmak izi okuyucunun yerine alan yüz tanıma sistemleri de dahil oldu. Kullanıcı yüzünü telefona tuttuğu anda optik okuyucular sayesinde telefona dokunmadan tuş kilidini açmış oluyor. Widget denilen kısa yollarla da istediği uygulamaya ana ekrandan kolayca erişebiliyor. Bununla birlikte Samsung marka telefonların kameraları ve çözünürlükleri diğer tüm akıllı cihazlardan önde seyrediyor. Ön ve arka kamera olmak üzere birden fazla seçenek sunan telefon ön kamera ile özçekim kolaylığı sağlıyor. Daha önceleri tek olan arka kameralar artık üç ya da dört kamera olarak sunuluyor. Bu da daha geniş bir perspektifle beraber çözünürlüğü de beraberinde geliştirmiş oluyor.

 Olumsuz Özellikleri

Olumsuz kısımlara gelirsek istediğiniz kadar en son modeli almış olun bir süre sonra hafızası ne kadar olursa olsun cihazlarda kasma sıkıntıları olmaya başlıyor. Android taban yüzünden mi ya da işletim sistemleriyle mi alakalı bilinmez telefonda donma ve geç işlem yapma problemleri başlıyor. Her cihazla olmamakla birlikte güçlü oyunları oynamak için enerji isteyen uygulamalarda ısınma problemleri yaşanabiliyor. Her keseye uygun üretilen cep telefonlarının fiyatları arttıkça aynı paralel doğrultuda kaliteleri ve tüketiciye sundukları da artıyor. Bahsettiğimiz kasma problemleri yüksek fiyatlı amiral telefonlarda daha geç yaşanıyor. Şu gerçek de unutulmamalıdır ki ekran kalitesi olarak tüm teknoloji devlerinden önde olan Samsung markası, Apple da dahil olmak üzere diğer akıllı telefonların ekranlarını üretiyor.

 Samsung Alınır mı?

Her gün gelişen teknolojiyle beraber elbette her marka kendi ivmesini yakalamaya çalışıyor. Bir süre sonra kullanıcıların cep telefonundan beklentileri arttığı için en son çıkan modeli almaya uğraşıyorlar ki bu da cep yakan bir hobi haline dönüşüyor. Bu nedenle kullanıcı telefonunu seçmeden önce beklentilerinin ne olduğunu ve aldığı cihazın bunu karşılayıp karşılamayacağını doğru değerlendirip buna göre tercih yapmalı. Ancak gerek tasarımı, gerek fiyatı, gerekse kalitesi olarak Samsung gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek bir marka gibi görünüyor.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın