Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır? Hemen hemen herkesin kullandığı bilgisayarda yaşadığı bir sorundan dolayı dosyalarının silindiği olmuştur. Peki, silinen dosyaları geri getirme nasıl yapılır?

Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Silinen Dosyaları Geri Getirme

Silinen Dosyaları Geri Getirme

Bilgisayarlarınıza format atmak zorunda kalmanız ya da sistem üzerinden yaşadığınız bazı sorunlardan dolayı dosyalarınızın silindiği mutlaka olmuştur. Bunun engellenebilmesi için öncelikli olarak yapılacak şey önemli dosyalarınızın sürekli olarak yedeklenmesi olacaktır. Alınacak olan diğer bir önlem ise bilgisayarınızın güncel ve sorunsuz olarak çalıştığı zamanlarda sistem geri yükleme noktası oluşturmanız olacaktır. Bu şekilde dosyaların silinmesi gibi durumlarda bu noktalara dönerek dosyalarınızın kurtulabilmesini sağlayabilirsiniz.

Sistem Geri Dönüş Noktası Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızda yaşadığınız sorunlardan dolayı bilgisayarınızın durumunun en iyi olduğu zamanlara geri dönüş yapabilirsiniz. Peki, ama nasıl yapılır?

Görev çubuğunu açın.
Arama kısmına yazacağını “Bir geri yükleme noktası oluşturma” istediğiniz ekrana ulaşabileceksiniz.
Gelen ekranda geri yükleme noktası seçin ve açıklama girin.
Ardından oluştura ve tamama tıklayın.

Bu şekilde sistem geri dönüş noktasını kolaylıkla uygulamış olacaksınız. Oluşturduğunuz bu nokta ile yaşadığınız sorunlarda bu noktaya geri dönüş yapabileceksiniz.

Program Kullanarak Dosyaları Geri Getirme

Geri dönüşü mümkün olmayan durumlar için yapılacak olan tek şey silinen dosyaların yeniden yüklenebilmesi için program kullanması kalmaktadır. Kullanılacak olan bu programlar genel olarak ücretli olarak hizmet verirler. Ücretsiz olarak kullanılacak olan programlar çok az miktarda dosyanın kurtarılabilmesine imkan sağlamaktadır. Bu nedenle kurtardığınız dosyalar çok da fazla işinize yaramayacaktır. Eğer sizin için çok önemli olan bir dosya kaybettiyseniz bu programları kullanmanız gerekecektir.

Aynı zamanda dosyalarınızın kurtarılabilmesi için bilgisayarcılardan da destek alabileceksiniz. Ancak bilgisayarcılar da bu silinen dosyaların kurtarılması için bu programları kullanırlar. Maliyet olarak sizler için daha uygun olacaktır.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın