Sosyal Medyanın Telefon Şirketlerine Katkısı

Sosyal Medyanın Telefon Şirketlerine Katkısı Modern çağda bulunmakla beraber, teknoloji ve faaliyetleri hızla gelişme göstermiştir. Bunun ışığında da değişik kategoride platformlar ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri olan internet, dünyanın en çok kullandığı araçlardan birisidir. İnternet üzerine kurulan uygulamalar da bunun devamı olarak insan hayatında yer edinmiştir.

Sosyal Medyanın Telefon Şirketlerine Katkısı

Sosyal Medyanın Telefon Şirketlerine Katkısı

Sosyal Medyanın Telefon Şirketlerine Katkısı

İnternet Ve Uygulamalar

Günlük hayattaki anlık olaylardan, sosyal ve güncel konulardan haberdar olmak her insanın isteklerinden biridir. İnternet ve medya da insanların bu isteği üzerine hizmet eden bir araçtır. İnternetin dünya bazında en çok kullanılan araçlardan birisi olması, aslında diğer sektörler arasındaki faaliyetler arasında da bir bağ kurmaktadır. Yapılan bir iş diğer bir işi etkilemektedir. Bundan dolayı da internet, telefon firmalarını da etkilemiştir.

Bu etkileme olumlu olarak sonuçlanmıştır. Bunun sebebi yakın zamanlarda ortaya çıkan Twıtter, Instagram, Facebook gibi uygulamaların dünyada çok sık kullanılması ve hedef kitlesinin yüksek olmasındandır. Bu uygulamalar, akıllı cihazlar için daha uygun ve performans olarak daha kullanışlı olduğu için, cihaz firmaları da değişik model ve özelliklerdeki ürünleriyle piyasada önemli bir noktaya gelmeyi başarmıştır.

Gelir Elde Etme Süreci

İnternet ve ağ uygulamaları, sıklıkla kullanılmasından ötürü, bireysel kullanımların yanı sıra kurumsal olarak da faaliyet göstermiştir. Büyük şirket ve kuruluşlar, internet pazarının büyük olduğunu bildiklerinden, uygulamalar üzerinden de reklam ve firma tanıtımları gibi sürecin içerisini girmişlerdir. Zaman geçmesiyle hedef kitlenin genişlemiş olması, bu kuruluşlara da ekonomik anlamda katkı sağlamıştır. Günümüzde çeşitli sitelerden elde edilen veriler sadece bilgisayar üzerinden değil, mobil cihazlar üzerinden de takip edilebilmektedir.

Bilgisayar ve tabletler gibi cihazlarla da bu uygulamalar kullanılabilir ama taşıma durumu bakımından mobil cihazlara oranla daha hacimlidir. Bu da uygulama kullanıcısı açısından dezavantaj bir durum teşkil etmektedir. Uygulamaların kısa aralıklarla kendini güncellemesi, geliştirmesi ve kullanıcı isteklerinin öneri ve görüşlerini dikkate alması, internet pazarının ve buna bağlı olarak da cihaz firmalarının da gelişmesine fayda sağlamıştır. Dolayısıyla da üretim artmıştır. Kitle büyükçe, ekonomik faaliyetler de ortaya çıkar. Ortaya çıkan bu süreçte de yeni cihaz markaları ve modelleri ortaya çıkmış, buna bağlı olarak da mobil cihaz piyasası gelişmiştir.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın