Tv Box Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Tv Box Alırken Nelere Dikkat Etmeli? Günümüz televizyonlarının çoğunda akıllı televizyon özellikleri bulunmakta ancak televizyonda akıllı özelliği bulunsa bile bazen bu bize yeterli gelmemekte. Akıllı Televizyonların bu akıllı özelliği kimi zaman yavaş kalmakta kimi zaman istediğimiz uygulamaları barındırmamakta. Akıllı özelliği olmayan televizyonlar için ise zaten hiç düşünmeden alınması gereken bir cihaz televizyon kutusu. Bu cihaz sayesinde televizyonunuzu akıllı cihaz yapabilir, bu teknolojinin tüm imkanlarından faydalanabilirsiniz. Peki, bir televizyon kutusu alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Tv Box Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Tv Box Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Tv Box Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

En Temel Özellikler

Bu tür cihazlar alırken ilk dikkat etmemiz gereken özellikler işlemci ram ve depolama alanı gibi temel özelliklerdir. İşlemcinin En eski 2, 3 yıllık bir işlemci olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ram için ise minimum 2 GB ram yeterlidir. Depolama alanı konusu kullanım tercihlerine bağlıdır ancak içine film indirilebilecek bir televizyon kutusu istiyorsanız en az 32 GB bir dahili belleğe de ihtiyacınız var.

Ses Ve Görüntü Desteği

5+1 ses desteği birçok film sever için vazgeçilmezdir. Evinizde 5+1 ses sistemi varsa veya almayı düşünüyorsanız televizyon kutunuzun bu özelliği desteklediğine emin olmalısınız. Görüntü konusunda da elinizde bulunan Televizyona göre bir seçim yapabilirsiniz. Üründe 1080p veya 4K desteğinden birisi olmalı. 4K çıkış olması için HDMİ 2.0 teknolojisini cihazınızın barındırıyor olması gerekli ürünü alırken bu veriye de dikkat etmek gerekiyor.

Harici Girişler

Cihazda bulunması gereken diğer özellikler USB 3.0 ve SD kart girişi. Bu özellikler elbette şart değil ancak çok kullanışlı. USB 3.0 değil de 2.0 olursa gene aynı işlemleri yapar ancak özellikle USB bellekten büyük boyutlu filmler izlerken USB 2.0’ın hızı yeterli olamayabilir.

Bağlantı Seçenekleri

Cihazda hem Wİ-Fİ hem de kablolu internet desteği olması çok faydalı olabilir. Wİ-Fİ bizi kablo karmaşasından kurtarıyor ancak hızda kayıplar yaşatabiliyor. Eğer Televizyon kutusu ve modem çok yakınsa küçük bir kablo ile Televizyon kutusunu kablolu internet ile kullanabilirsiniz.

Güncel Yazılım

Yazılım donanımı kullanabilmemizi ondan tam performans almamızı sağlayan birimdir. Güncel yazılımlar hem daha güvenli hem daha hızlıdır. Android cephesinden bakarsak eski Android sürümleri bazı uygulamaları bile desteklememektedir. Bu nedenle alacağınız cihazın en kötü ihtimalle Android 6.0 ve daha üzeri bir sürümde olduğuna dikkat etmeniz gerekmekte.

 En Önemli Uygulamalar Nelerdir?

Televizyon Kutusu için en önemli uygulamalar;

Netflix: Bu uygulama sayesinde genelde yabancı film ve diziler izlenebilir. Netflix yerli film dizi içeriğini genişletmek için de hızla çalışmakta.

Blu-Tv: Yerli Netflix diyebileceğimiz bu uygulamada da yabancı içerikler bulunmakta ancak Netflix’e göre yerli içerik oranı çok daha yüksek.

 Televizyon Kutusu Nereden Satın Alınır?

  Televizyon kutusu günümüzde çok popülerleşmiş birçok yerde bulunabilecek bir cihaz haline gelmiştir. Ürünü Hepsi burada, N11, Trendyol gibi birçok alışveriş sitesinden online olarak satın alabilirsiniz. Bu cihaz aynı zamanda Teknosa, Vatan, Media Markt gibi teknoloji mağazalarında da bulunmakta.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın