Twitter Hesabını Koruma Altına Alma

Son zamanlarda Twitter hesaplarına yönelik hack girişimleri kullanıcıları Twitter hesaplarına karşı ek güvenli önlemleri almaya itti. Peki Twitter hesabını nasıl koruma altına alabiliriz. İşte Twitter hesabını koruma altına alma.

Twitter Hesabını Nasıl Koruma Altına Alma

Twitter Hesabını Koruma Altına Alma

Twitter Hesabını Koruma Altına Alma

Sosyal medya platformları arasında farklı bir yere sahip olan Twitter, kullanıcıların kolayca gündemi ve kişileri takip edebildikleri yerlerin başında geliyor. Peki gün içerisinde en çok ziyaret ettiğimiz uygulamalardan birisi olan Twitter’da hesabınızı nasıl koruyabilirsiniz.

Twitter üzerinden kredi kartınızı ekleyip alışveriş yapabileceğiniz için Twitter hesabınızı güvenli hale getirmek çok daha önemli. Hassas bilgilerinizi de içeren Twitter’da hesabınızı güvenli hale getirmek için pek çok yol bulunuyor. Twitter hesabınızı güvenli hale getirmek için yapmanız gereken ilk şey hesabınız için güçlü bir parola oluşturmak. Bu yol her ne kadar kolay gibi görünse de oluşturulan parolalar akılda kalmadığı için kullanıcılar genelde akılda tutulabilen ya da kolay tahmin edilebilen şifrelere yöneliyor. Twitter şifrenizi zor karakterlerden oluşturup hesabınızı güvende tutmak istiyorsanız ücretsiz olan LastPass gibi servisleri kullanabilirsiniz.

Twitter hesabınızı güvende tutmanın en önemli yollarından birisi de “İki Faktörlü Doğrulama” özelliğini açmak. İki adımlı doğrulamayı iOS ve Android işletim sisteminde kullandığınız Twitter uygulamasından açabileceğiniz gibi, internet tarayıcınızdan girebileceğiniz Twitter sitesinden de açabilirsiniz.

Twitter Hesabını Koruma Altına Alma Nasıl Yapılır?

İki adımlı doğrulama özelliğini açmak için sağ üst köşede yer alan hesap isminize tıklayın. Güvenlik ve gizlilik seçeneğine dokunarak buradan Hesap – Güvenlik – Giriş adımlarını izleyin. Bu adımları izleyerek tarayıcı üzerinden iki adımlı doğrulama özelliğini açabilirsiniz. Twitter uygulaması üzerinden iki adımlı doğrulama özelliğini açmak için yapmanız gereken Ayarlar – Hesap – Güvenlik adımlarını izlemek.

İki adımlı doğrulamayı açarak hesabınıza üçüncü kişilerin erişmesini engellemiş olsanız da hesabınızın güvenliğini tam sağlayamamış olabilirsiniz. Hesabınızın güvenliğini tam anlamıyla sağlamak için yapmanız gereken en önemli adımlardan birisi de Twitter ile birlikte kullandığınız uygulamaları kontrol edip verdiğiniz izinlere göz atmak. Twitter uygulamanıza bağlı olan uygulamaların “Tweet paylaşma” izni varsa hesabınız hacklenerek izniniz olmadan diğer kişilerin kontrolü altına geçebilir.

Twitter hesabınızla ilişkili olan uygulamalara göz atmak için tarayıcınızdan ”Güvenlik ve Gizlilik” seçeneğine dokunarak Uygulamalar başlığı altında hesabınızla ilişkili olan uygulamalara göz atabilirsiniz. Hesabınızda ne kadar az uygulamaya izin verirseniz hesabınızın o kadar çok güvende olacağını unutmayın.

Son olarak güvenli olmayan internet sitelerinde yer alan Twitter hesabınızla giriş yapıp hediye kazanın bağlantılarına ya da benzer güvensiz bağlantılara da tıklamamanızda yarar var.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın