Windows 10 Güncellemelerini Kapatma

Windows 10 Güncellemelerini Kapatma Microsoft’un sevilen işletim sistemi Windows 10’un can sıkan güncellemelerini kapatmak mümkün. Kullanıcıların Windows 10 deneyimini düşüren Windows 10 güncellemeleri bilgisayarınızın işlem gücünü düşürdüğü gibi bilgisayarınızın istediğiniz zamanda açılıp kapanmasını da engelliyor. İşte Windows 10 güncellemesini kapatmanın yolu.

Windows 10 Güncellemelerini Kapatma Nasıl Yapılır?

Windows 10 Güncellemelerini Kapatma

Windows 10 Güncellemelerini Kapatma

Microsoft’un çok kullanılan işletim sistemi Windows 10 kullanıcılara pek çok yenilik sunmasına rağmen zamansız sürelerde başlayan güncellemeler ve güncellemelerin yüklenmesinin uzun sürmesi can sıkabiliyor. Günlük hayatın akışı içerisinde Windows 10 güncellemelerini beklemek size zaman kaybettirebilir. Bu nedenle Windows 10 güncellemesi tamamen kapatmak mümkün mü sorusu akıllara geliyor. Windows 10 güncellemesini aşağıdaki adımları izleyerek kapatmak mümkün. İşte Windows 10 güncellemelerini kapatma yolu.

Windows 10 güncellemelerini kapatmak için birden çok yol bulunuyor. Bu yollardan en kısa olanı ve en iyi sonuç veren yöntemi anlatacağız. Windows 10 güncellemelerini durdurmanız için öncelikle başlat çubuğundaki arama kısmına dokunmanız gerekiyor. Arama çubuğuna hizmetler ya da “services” yazarak ardından çıkan tek alternatife tıklıyorsunuz.

Açılan pencerede Windows’un sunduğu hizmetler bir arada bulunuyor. Bu servisler arasında Windows Update servisini bulmanız gerekiyor. Windows Update servisine tıklayarak genel kategorisi altında yer alan başlangıç türü seçeneğine tıklayarak otomatik, elle ya da devre dışı seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Windows Update güncellemelerinin sizin uygun olduğunuz zamanlarda gerçekleşmesini istiyorsanız “elle” seçeneğini etkin kılabilirsiniz. Eğer ki Windows 10 güncellemelerini tamamen durdurmak istiyorsanız “devre dışı” seçeneğini etkin hale getirebilirsiniz. Bu seçenekle Windows 10 güncellemelerini tamamen kapatabilirsiniz.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın