Windows için 5 Ücretsiz ve Faydalı AntiVirus Yazılımı

Windows için bir anti virüs tercih etmek, windows kullanıcıları arasında tartışmalı bir konudur. Her kullanıcıya göre her zaman “en iyi” olan ve en yüksek korumayı sağlayan anti virüs yazılımı farklıdır. Üreticiler, doğal olarak ürünlerini tanıtırken, ilgili ürün özellikleri içerisinden altını çizdikleri özellikleri ve kullanıcıların ücretsiz yazılımlardan ücretli aboneliğe geçebilmeler için farklı teklifler sunmaktadır. Ellbette bu yazıdan sonra sizlere daha akılda kalıcı bilgiler sunabiliriz.

Windows için 5 Ücretsiz ve Faydalı AntiVirus Yazılımı

Windows için 5 Ücretsiz ve Faydalı AntiVirus Yazılımı

Şahsen ben, Windows PC’imde Microsoft tarafından sunulan ücretsiz antivirüs yazılımı Windows Defender’ı bile çalıştırmıyorum. Bu riskli bir hareket olarak görünebilir, ancak güvenlik ilk olarak kullanıcının elindedir. Her zaman bir anti virüs yazılımı satın almanız gerekmez. Tarama alışkanlıkları, sıkıştırılmış dosyalar ile çalışma, bilinmeyen e-postalar ve ekleri açmama, kullanıcıları güvende de tutacaktır.

Bununla birlikte, sisteminizde bir virüsten koruma programının bulunması, bilgisayar kullanma konusunda daha az deneyimli kullanıcılar veya henüz İnternet’in kötü sınırıyla yüzleşmeye hazır olmayanlara akıl verebilir.

Her seviyeden kullanıcılar için tercih edilebilecek birçok ücretsiz ve kullanışlı anti virüs programı bulunur ve bu konuda belirtmiş olduğumuz uygulamalardan biri doğru seçim yapmanıza yardımcı olmak için size yardımcı olacaktır.

Windows için 5 Ücretsiz ve Faydalı AntiVirus Yazılımı

1- AVG Antivirus Free

AVG, bilinen en iyi antivirüs programlarından biridir ve hem ücretsiz  hem de premium seçenekleri bulunmaktadır. Temel güvenlik işlevini yerine getirirken ve diğer üreticilerin aylık yada yıllık lisanslı seçeneklerinin içerisinde bulunan tüm özellikleri barındırır. AVG free, İnternet üzerinde gezinti deneyiminizde size güvenli ortam sunan gerçek zamanlı bir tarayıcıya, e-posta tarayıcısına, indirme tarayıcısına ve bir web filtrelemesine sahiptir. Bu temel özellikler ile mükemmel bir performansın ve sıfır fiyat  politikası ile AGV Antivirüs free sizlere gerçek bir koruma sağlamaktadır.

2-Avast

Anti virüs yazılımları içerisinden bir başka popüler tercih ise Avast anvi virüs yazılımıdır. Neredeyse güncel tüm tehdit türleri ile başa çıkan Avast, web filtreleme ile çalışan ve savunma görevi gören gerçek zamanlı bir tarayıcıya sahiptir. Kötü amaçlı olarak göründüğünü düşündüğünüz dosyaları hızlı bir şekilde tarar ve karantinaya almanızı sağlar.

Avast Wi-Fi tarayıcı özelliği ile ağınızda hangi cihazların bulunduğunu görmenizi sağlar. Bu yeterli değilse, Avast bilgisayarınızdaki eski yazılım veya sürücülerin güncel olup olmadığınıda denetler. Performansı iyidir ve yazılım günlük kullanım için idealdir.

3-Kaspersky Antivirus 2018

 Kaspersky, Rusya merkezli bir antivirüs şirketidir. 2019 yılı anti virüs sürümü , yazılımın tekrar eski günlerine gelmesi noktasında adından bahsettirecektir. Kaspersky Antivirus 2017 uygulamasında olduğu gibi, gerçek zamanlı tarama, e-posta tarama ve filtreleme bulunmaktadır.

Kaspersky Antivirus 2018’in çalışma performansı ve sistem kaynaklarının tüketimi konusunda başarılıdır. Sade bir arayüz ile gelen anti virüs programını bilgisayarınıza bir defa kurduğunuzda bir süre arkanıza rahatlıkla bakmanızı sağlar. Sizde antivirüs yazılımı tercihinizde Kaspersky Antivirus 2018’e bir şans verebilirsiniz.

4-Webroot SecureAnywhere Antivirüs

Hem ev hem de iş kullanımı için iyi bir üne sahiptir, ancak kişisel olarak bu programı o kadar etkili bulmuyoruz. Webroot, sistem kaynaklarını mümkün oldukça az kullanır ve bulut tabanlı tehdit tespiti gerçekleştirir. Bir virüs tehdidine yakalanabilmeniz için kullanıcının aktif bir internet bağlantısına sahip olmannız gerekir. Fakat çevrimdışıysanız virüs tehdidi konusunda daha düşük bir risk altındasınız demektir. Ancak dosyalar öncesinde zaten indirilmişse ve henüz açılmamış veya açılmamışsa ne olabilir?

İşte bu karmaşa yaratan bir ikilemdir. Webroot SecureAnywhere Antivirüs Yazılımına yinede sizlerin bir şans vermesi faydalı olacaktır.

5-Panda Antivirüs

 Sevimli ismine rağmen, Panda virüs korumasına karşı ciddi bir korumaya sahiptir. Virüs tespiti konusunda %100 algılama oranına ve minimum kaynak kullanımına sahiptir. Bazı kötü amaçlı yazılımların işletim sisteminin önyükleme bölümüne yer alarak cihazınızı olası bir virüs tehdidinde açılamayacak duruma gelmesi halinde kurtarmak için bir kurtarma seti ile birlikte bir USB taraması bulunur.

Panda antivirüs’ün önceki uygulamasında olduğu gibi, gerçek zamanlı tarama ve özel bir “oyun modu” bulunmaktadır. Oyun modu, kullanıcılar çalışırken veya oyun oynarken uyarılar tarafından rahatsız edilmez. Webroot ile birlikte,  yazılım bulut tabanlı tespit ve temizleme işlemlerinde etkin koruma sağlar.

Virüs ve kötü amaçlı yazılım çözümleri sunan başka birçok şirket var ve başlangıçta söylediğimiz gibi, kullanıcılar kişisel tercihlerine göre ücretsiz bir anti virüs yazılımı tercih edebilirler.

error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Yorumlar (Yok)

Bir Yanıt Bırakın